zavřít

Thrones of Britannia vás nechá řešit problémy vraždami, politickými sňatky i udělováním území

Windows

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Thrones of Britannia se sice hlásí do série, která si pyšně říká „Totální válka“, ale to neznamená, že každý problém musíte hned propíchnout nebo umlátit. Nové záběry z hraní ukazují spoustu možností, jak vyřešit trable skrz intrikánství a politiku. Neposlušného generála můžete zabít, najít mu ženu nebo přidělit provincii, a když vás někdo naštve, klidně ho zbavte území i titulů. Jen počítejte s následným povstáním.

Jednotlivé osobnosti budou, zdá se, hrát důležitou roli. Ve videu je například k vidění situace, kdy v bitvě zahyne mocný a populární král. To automaticky zapříčiní pokles veřejné podpory pro další válčení, a je tu ještě jeden problém. Hráč svým dědicem nepříliš chytře ustanovil mladého nelegitimního syna bez zkušeností. Výsledek? Neuběhly ani dva tahy, a všichni baroni proti mladému panovníkovi povstali se zbraní v ruce.

Aby se vám dobře dobývalo, bude nejlepší mít k ruce schopné generály i samotného krále. Bodíky vlivu a loajality můžete ovlivňovat velmi podobně jako v Crusader Kings II. Když váš vládce osobně vlastní příliš velké území, velmožům se to nelíbí, a tak je nejlogičtější mezi ně některé získané země rozdělit, aby si mohli hrát na vlastním písečku a neotravovali vás vzpourami a plány na vaši úkladnou vraždu.

Líbí se mi představa, že se mi všechno daří, ničím jednoho soka za druhým, nikdo mě nemůže zastavit… když tu náhle náhodný šíp zabije mého krále a z příjemné procházky středověkou Anglií se stane survival horor s nepřáteli za každým rohem. Doufám, že nebude až příliš snadné se podobně nepříjemným situacím vyhnout, protože co by to bylo za cestu, kdyby v jejím průběhu nedošlo k nějakým těm dramatickým klopýtnutím?

Velšané, Anglosasové, Vikingové, Irové a všelijací další mocipáni se do sebe pustí 3. května, a tohle datum vypadá s každým dalším videem pozitivněji. Uvidíme, jak první levoboček z vedlejší větve Total War Saga nakonec zaboduje.

Tagy: strategie historická vikingové

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.