Tanková akce Armored Warfare představuje různé typy pancíře a mění roli dělostřelectva
zdroj: tisková zpráva

Tanková akce Armored Warfare představuje různé typy pancíře a mění roli dělostřelectva

20. 4. 2015 12:57 | Video | autor: Aleš Smutný |

Válka v podání moderních tanků v podobě Armored Warfare z dílny Obsidianu začíná vypadat vážně dobře. Alespoň na mne skvěle působí videa ze zákulisí tvorby hry, která vysvětlují, jak se tým snaží přenést specifika současné obrněné techniky do herního prostředí, ovšem při zachování akční hratelnosti. Po minulém exkurzu do světa různých typů munice se, jak slíbili, autoři vrací s dalším deníčkem, který se věnuje opačné věci, tedy pancéřování tanků a obranným opatřením.

Jako laik, jehož znalosti tanků končí s rokem 1945 musím říci, že kdyby pro nic jiného, tak pro informování o funkci různých typů pancířů, je následující video užitečné. Ukazuje ovšem také, jak obtížné může být napasování snahy o reálné prvky do hry, aniž by se rázem nestala z multiplayerové akční hry simulátorem počítání průraznosti. Protože Obsidian chce mít z Armored Warfare akční hru a ne tankový simulátor, kde pět minut nahazujete motor.

Samozřejmě je otázkou, do jaké míry všechen ten důraz na vliv úhlu, pod kterým projektil dopadá na pancíř, „vypotřebování“ reaktivního pancíře v místu zásahu a propočítávání hustoty pancéřování, bude mít skutečný vliv na rozhodování hráčů v pořád akčním pojetí z pohledu třetí osoby. Bylo by ale asi neradno podceňovat fajnšmekry, kteří jistě budou natáčet tank podle pozice střelce a manévrování bude základem jejich strategie.

zdroj: Archiv

Armored Warfare momentálně běží v technické alfě a jak se zdá, ta už nese své ovoce. Podle posledního updatu se Obsidiani rozhodli zcela změnit roli a funkci dělostřelectva, protože se hráčům nezdálo být něčím výjimečné a vybočující z kontextu her podobného typu. Nově budou všechny jednotky, kromě protivníkova dělostřelectva, varovány, pokud na ně cílí salva. Rychlejší obrněnci i ti dostatečně vzdálení tak dostanou čas na to, aby se dostali z místa dopadu, či alespoň z centra výbuchu nebo natočit se správnou stranou.

Protože chce Obsidian podpořit dělostřelecké souboje, jednotky tohoto typu uvidí na mapce ve chvíli, kdy protivníkova artilerie poprvé vypálí, velmi rámcovou oblast, kde může hádat jeho výskyt. S každým dalším výstřelem ze stejného místa se pozice více a při třetím výstřelu bude zaměřen zcela. Cílem je, aby se muselo dělostřelectvo po výstřelech přesouvat a nepálilo z jedné pozice. 

V updatu ale alfatesteři nenajdou jen „šikanu“ dělostřelců. Původní mapa, která se všem zobrazovala byla vyměněna za pohled přímo na bojiště, aby se hráči necítili být zcela odtrženi od dění na něm kvůli ryze 2D zobrazení satelitní mapy. Stejně tak bude dělostřelectvo přesnější a zvládne pálit rychleji, nicméně efektivita palby bude nižší. Navíc bude maximální počet dělostřeleckých systémů v týmu limitován na maximálně tři. Armored Warfare se začíná rýsovat jako velmi zajímavý žánrový titul, který navíc vypadá velmi vzhledně, jak se můžete přesvědčit na nových obrázcích.

Nejnovější články