Studio Team17 už není jen o Worms - příští rok vydá balík žánrově různorodých her
zdroj: tisková zpráva

Studio Team17 už není jen o Worms - příští rok vydá balík žánrově různorodých her

20. 11. 2015 18:24 | Video | autor: Adam Homola |

Studio Team17 je známé především díky jedné jediné značce, ale firma už nějak dobu s Worms nestojí a nepadá. Z vývojáře roztomilých akčních červíků se stal napůl vydavatel, napůl konzultační firma, přičemž obě části svých aktivit soustředí na malá studia a vývojáře - samotáře. Proto může firma příští rok nabídnout vedle Worms WMD i několik dalších zajímavých projektů, které představuje na záběrech nového videa.

Prvním projektem je 3D plošinovka Yooka-Laylee, kterou mají na svědomí někteří z tvůrců Banjo-Kazooie a her ze série Donkey Kong Country - tedy tvůrci z Rare. Ve svém jádru jde o pestrobarevnou hopsačku se speciálními pohyby a důrazem na prozkoumávání prostředí. Hra přitom působí jako stvořená pro mladší publikum - ale může jít jen o mylný dojem, navíc to nic nevypovídá o potenciální kvalitě.

Pravým opakem ale může být třeba Sheltered. Postapokalyptická depka, ve které spravujete suroviny a řešíte životy několika přeživších, potýkáte se s nemocemi, klaustrofobií, radiací a vůbec absencí naděje.

To již zmíněný titul Worms WMD se chce vrátit k původnímu osvědčenému 2D konceptu s novou grafikou a několika změnami. Jde například o ovládání vozidel nebo možnost vejít do budov. Klasickou wormsí hratelnost nové přídavky jistě oživí, ale zároveň ve hře nechybí ani staré známé zbraně a mapy připomínající ty z původních her.

Akčně taktickou hratelnost svým způsobem nabídne i Strength of the Sword: Ultimate, 3D bojovka a hra, kterou prý nedokončíte, ale doslova pokoříte.

zdroj: Archiv

Dále Team17 příští rok vydá Allison Road - horor z pohledu první osoby, připomínající Silent Hills demo P.T. Ve hře vás někdo pronásleduje uvnitř domu, ale co budete dělat, když nedokážete pořádně rozlišit co je realita, a co jen výplod vaší fantazie? Dozvíte se v příštím roce, kdy Allison Road vyjde společně se všemi výše zmíněnými hrami.

Team17 nabízí na rok 2016 pestrý line-up, který může prezentovat jako prodlouženou oslavu letošních 21. narozenin nejenom série Worms, ale hlavně 25. narozenin samotného studia. A bude zajímavé sledovat, co si Team17 připraví na rok 2017, když bude číslovkou odpovídat názvu studia...

Nejnovější články