Střílečka LawBreakers sází na vertikální boj a vzájemnou podporu schopností
zdroj: Archiv

Střílečka LawBreakers sází na vertikální boj a vzájemnou podporu schopností

1. 6. 2016 17:23 | Video | autor: Adam Homola |

Multiplayerová střílečka LawBreakers od studia Boos Key Productions se chce od své konkurence odlišit hned v několika věcech, ale tou nejzásadnější je bezesporu důraz na vertikální boj. Podstatnou část soubojů odehrajete nikoliv na zemi, ale ve vzduchu. Tomu jsou uzpůsobené postavy i design úrovní a jak se můžete přesvědčit ve dvou nových videích, ve výsledku i celá hratelnost.

Postav bude v LawBreakers několik, ale celý ansámbl nemá být tak široký a pestrý jako je třeba v Overwatch či Battleborn. Debut studia Boss Key se chce konceptem postav držet  víc při zemi, byť jde o arkádovou sci-fi akci odehrávající se na Zemi v neblahé vizi budoucnosti.

V prvním videu se můžete podívat na specifické schopnosti Enforcera, který může pomocí hlavní pušky vytvořit oblast s nižší gravitací, pomocí pistole bojovat na blízko a nakonec s raketometem připevněným na ramenou dorážet utíkající nepřátele. Do vertikálního prostoru se s Enforcerem dostanete poměrně rychle – stačí aktivovat Distortion Field a následně můžete střelbou naslepo nabrat rychlost.

zdroj: Archiv

V mžiku se tak dostanete na vyvýšené pozice, střechy a další strategicky důležitá místa. Vanguard je pro změnu založená na rychlosti a přesnosti. S rotačním kulometem jste přesnější s každou další vteřinou střelby a vhod přijde i granát, ale nejzajímavější schopností je Starfall. Tedy možnost zamířit ze vzduchu zpátky na zem a tvrdým dopadem způsobit nemalé poškození všem okolním nepřátelům.

V obou videích dojde po představení schopností také na kratičkou ukázku „typické“ situace, ve které vám mohou být zmíněné schopnosti nápomocné. Videosérie u Enforcera a Vanguarda jistě nekončí a o LawBreakers ještě uslyšíme. Hra by měla vyjít ještě v létě letošního roku, prozatím exkluzivně na PC. S konzolemi se zatím oficiálně moc nepočítá, ale vývojáři už v minulosti několikrát prozradili, že by se mohla hra časem objevit i na nich.

zdroj: Archiv

Nejnovější články