South Park: The Fractured But Whole je hotová a nový trailer ukazuje, že opravdu nic není tabu
zdroj: Archiv

South Park: The Fractured But Whole je hotová a nový trailer ukazuje, že opravdu nic není tabu

25. 9. 2017 12:45 | Video | autor: Patrik Hajda |

Vyžádalo si to nějaké odklady, ale pokračování skvěle přijatého RPG South Park: The Stick of Truth vývojáři konečně prohlásili za dokončené. Vydání v druhé půlce října už neohrozí cenzorské společnosti, ani další videa s nekorektním podtextem. To nové si ostatně opět nebere žádné servítky.

Už víme, že hlavním terčem posměchu v South Park: The Fractured But Whole budou různí superhrdinové, jejichž nadlidské schopnosti obohatí ústřední čtveřici uprděných „hrdinů“. The Stick of Truth se nebála dotknout palčivých témat, jak je ostatně u seriálové předlohy zvykem, ale The Fractured But Whole zachází snad ještě dál.

Nové video se docela agresivně opírá do rapera Kayne Westa, který je zde vyobrazen jako homosexuální kapr. Ale spíš než Westa zesměšňuje jeho nedokončenou mobilní hry Only One, skrze kterou chtěl vyprávět příběh své matky jdoucí do nebe. Zatímco v originále směřuje k výšinám na pegasovi, v South Park parodii uhání vzduchem na jednorožci prdícím duhu. A aby toho nebylo málo, prdění mu pomáhá k překonávání překážek ve stylu Flappy Bird.

zdroj: Archiv

Tvůrci Trey Parker a Matt Stone ani sami vývojáři se nebojí ani vysloveně kontroverzních a aktuálních témat. Již dříve totiž vyšlo najevo, že obtížnost hry je reflektována barvou vaší pleti. Když si zvolíte nejjednodušší obtížnost, budete čisto čistý běloch. Čím větší obtížnost, tím tmavší bude vaše pleť. Ale nejde jen o barvu kůže, protože s tmavší pletí souvisí i menší příjmy peněz ve hře…

Ani druhý díl tak nepostrádá pořádnou dávku kontroverze a nezbývá se než divit, jak může The Fractured But Whole vyjít celosvětově bez cenzury, zatímco první díl byl v jistých zemích světa ořezán o ty nejlepší/nejhorší části. Přitom to tentokrát bude ještě drsnější jízda. Kdo všechno bude vydán nemilosti Cartmana, Stana, Kylea a Kennyho se dozvíte již 17. října na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články