zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme mix adventury a střílečky Realms of the Haunting

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Žánrová kombinace first person adventura a střílečka není zrovna obvyklá. S relativně snadnou dostupností všehoschopných enginů by však určitě nebyl problém adventuru se střílečkou spojit. Zkuste si ale představit, jak obtížný musel být vývoj podobné hry v roce 1996, kdy si každé studio dělalo svůj engine pro konkrétní hru na koleně, neexistovaly 3D karty a už vůbec ne možnost si licencovat něco jako fyziku, světla a tak dále. Když si tohle uvědomíte, musíte chtě nechtě uznat, že first person adventuro-střílečka Realms of the Haunting (momentálně na GOG ve slevě) byla doslova přelomovým dílem po stránce technické, ale i herní. Dokáží vám to v následujícím retro gamesplayi Pavel s Honzou.

Realms of the Haunting používá engine z adventury Normality a skvěle kombinuje klasickou adventuru se vším všudy (sbírání a používání předmětů, hodně čtení, dialogy, řešení hádanek) se stejně klasickou střílečkou. Dobře fungující mechanismy tvůrci obalili temným příběhem (výborně zvěčněný hranými filmečky) i atmosférou, potažmo řadou vychytávek včetně mnoha naprosto odlišných (i dobou) lokací nebo parádní práce se světlem. Na první pohled je samozřejmě znát, že studio Gremlin hru vydalo už na sklonku roku 1996 (31. prosince), ale když jí dáte šanci a následující hodinku se budete dívat, jak se v ní bojí Pavel s Honzou, zjistíte, že obsahově je stále svěží i dnes.

Tagy: horor akční retro adventura gamesplay

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.