zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme klasickou tahovku X-COM: Terror from the Deep

Windows PSOne

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

S nedávným vydáním XCOM 2 se nejenom dlouholetým fanouškům vrátily vzpomínky na klasické díly série z devadesátých let. A vzhledem k vyšší obtížnosti patřila možná první vzpomínka hře X-COM: Terror from the Deep, která je také známá pro svou vysokou obtížnost. Ale nejenom pro ni. Přestože Terror from the Deep je krom odlišného zasazení hodně podobná původnímu Ufu, přeci jenom nabízí nové herní prvky, které mají vliv na hratelnost a tím pádem i výsledný zážitek. Všechno si to předvedeme v dnešním retro gamesplayi.

Terror form the Deep nabízí oproti Enemy Unknown třeba zbraně pro boj nablízko, mapy jsou komplikovanější a detailnější a mise bývají delší. Navíc se nově odehrávají i pod vodou, kde se 40 let po vítězství v první válce s emzáky probouzí vodní emzáci, kteří na zemi havarovali před 65 miliony let, a krom jiného tím zavinili vymření dinosaurů. Podstatné ale je, že ohrožují přístavní města, plující lodě a slunící se výletníky na plážích, aby na nich mohli provádět experimenty. A něco takového musí lidstvo zastavit. Znovu proto rozbíhá program X-COM, který skončil po první aliení válce, aby se stateční specialisté pokusili emzáky znovu vyhladit. Sledujte, jak si s tím poradíme v našem gamesplayi.

Dotazy a připomínky pište do chatu u videa přímo na YouTube

Tagy: XCOM (série) strategie sci-fi retro gamesplay

Zdroje: Vlastní

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.