zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme dungeon Lands of Lore

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dnes se jim říká „dungeon crawler“ ale pro nás byly v době vzniku prostě dungeony. A nemálo z nás se domnívalo, že za tenhle název vděčí i Dungeon Masteru, nekorunovanému králi tohoto žánru. Jenže éra dungeonů koncem 80. a na začátku 90. let stála na několika pilířích skvělých titulů a jedním z nich je i Lands of Lore, kterou vám dnes ukáže Pavel Dobrovský ve svém Retro GamesPlayi.

Pokud jste hráli Dungeon Master a nebo třeba i Eye of the Beholder (další klasika žánru), skočili jste do hry rychle. Podobný interface, ovládání, krokovací pohyb i realtimové souboje. Prostě dungeon se vším, co k němu patří. První díl Lands of Lore vyšel v roce 1993 a nesl jméno Throne of Chaos, přičemž v letech 1997 a 1999 pokračovala série ještě dvěma dalšími díly. Milovníci dungeonů ale na jedničku nedají dopustit. Proč, to vám už ukáže Pavel.

Během vysílání s námi můžete komunikovat přes chat u videa na Youtube

Tagy: retro fantasy dungeon

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.