zavřít

Prvních pět hodin v Life is Feudal: MMO z vás rytíře neudělá

Windows

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jak Adam informoval v únoru, Life is Feudal: MMO se chystá na uzavřenou betu. MMO je opravdu masivně onlinová verze hry, kde se v jednom světě mohou potkat tisíce hráčů oproti čtyřiašedesáti v aktuální verzi Your Own, plus je zde několikanásobně větší svět. Abyste se mohli duševně i teoreticky připravit na betu, vývojáři z Bitboxu připravili video, ve kterém předvádí, co budete prvních pět hodin ve hře dělat.

Ačkoliv video a velká část promo materiálů ukazuje rytíře, jezdce, hrady, bitvy apod., vaše začátky budou výrazně skromnější. V duchu proklamovaného „všichni začínají od kamenné sekery.“ I když váš hrdina připomíná něco mezi saským nájezdníkem a Tomem Hardym z Taboo a moc neevokuje onoho prostého chudáka z feudální středověké éry, poselství je jasné. Na začátku nejste nic.

Cynicky bych poznamenal, že se oněch prvních pět hodin nijak neliší od tuctu další onlinových survival her. Vyrábíte si základní životní potřeby, snažíte se neumřít hlady, neskončit v žaludku nějakého zvířete a po čase se doberete i vlastního ohniště nebo dokonce provizorního lůžka a nuzného oblečení! Zajímavé je, že v rámci prvních pěti hodin byste měli vytvořit komunitu s ostatními hráči. Jak tvůrci zdůrazňují od oznámení hry, bez alespoň malé komunity toho moc nezvládnete, protože všechny potřebné činnosti a suroviny nedokážete vykonávat sami. Tedy, teoreticky asi ano, ale zabere vám to mnohem víc času.

Samozřejmě, video ukazuje ideální případ, kdy se prostě první lidé, na něž narazíte, s vámi spojí. Jak ale dobře víte, v podobných hrách se velmi často spojí sekera s vaší hlavou, protože ne každý se chce kamarádit a v drobné komunitě pěstovat obilí a stavět baráček. Obecně jsem k ochotě spolupracovat v této fázi hry skeptický, ale třeba hráči Life is Feudal překvapí. Pokud totiž bude hra fungovat po sociální stránce, má solidní potenciál. Nutná dělba práce a přirozený rozvoj osad, který z ní pramení, by skutečně mohl nastartovat ona slibovaná města, hrady a mnohem silnější komunity, které už budou vycházet z gildovního systému.

Cynik ve mně opět cítí potřebu poznamenat, že hráči v podobných hrách mívají potřeby spíše destruktivní konstruktivní, takže i když budete mít hezký dům, je otázka, jak dlouho bude trvat, než vám ho někdo srovná se zemí. Kupříkladu taková Conan Exiles se na oficiálních serverech potýká se spoustou hackerů, jejichž touhou je jen ničit a otravovat život hráčům, kteří se snaží něco vybudovat. Life is Feudal bude potřebovat opravdu hodně dohledu ze strany vývojářů, a pokud možno i herní systémy, které omezí nespoutané ničení majetku, a tedy i zážitku dalších hráčů.

Do uzavřené bety se můžete dostat zakoupením jednoho z balíčků na oficiálních stránkách. Life is Feudal: MMO má solidní potenciál, který může sahat za limity mnoha jiných survival her tohoto typu. Kdo by nechtěl být součástí funkčního království a politiky, která zasahuje do zážitku tisíců hráčů?

Tagy: středověk sandbox mmo

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.