zavřít

První trailer k Star Wars Jedi: Fallen Order ukazuje lov na padawana

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Chtěl bych někdy zažít čtvrtrok, jakým si prošlo studio Respawn. Nejdřív stvoří celosvětový superhit Apex Legends, zásobuje ho obsahem a ze všech stran sklízí bouřlivý potlesk a pak si jen tak mimoděk odskočí do světa Hvězdných válek, aby vydalo trailer na Star Wars Jedi: Fallen Order. A je to vynikající trailer. Kam se hrabe Epizoda 9!

Z hraní nám toho vývojáři sice moc neukázali, ale příběh je nastíněný – a je to příběh, který chci prožít. Hlavním hrdinou je padawan Cal Kestis (Cameron Monaghan), který přežil masakr Jediů a teď se skrývá před dotěrnými silami Impéria.

Cal se snaží být nenápadný. Snaží se nijak nepřitahovat pozornost. Snaží se splynout s davem, pracovat, žít běžný život. A nikdy nikomu nevěřit. Jenže protože už víme, že ve hře budou světelné meče i používání Síly, je jasné, že tenhle stav nemůže vydržet.

Bývalý učedník se stane lovnou zvěří. Aby přežil, bude muset běhat po stěnách, kamarádit se s malým robůtkem BD-1 a samozřejmě se ohánět světelným mečem. Boj má být snadno pochopitelný, ale pokud se v něm chcete stát mistry, bude vás to stát pořádnou námahu. Tak, jak by to ve Star Wars mělo být.

Proti Calovi a jeho spojencům budou stát síly Impéria, ale nečekejte pouze řadové stormtroopery, které jsme po desítkách kosili už ve Force Unleashed. Daleko mocnějšími protivníky budou Inkvizitoři, konkrétně tajemná Druhá sestra, a speciální jednotky Purge Trooperů vycvičených k likvidaci uprchlých Jediů.

Podíváme se na místa, která jsme kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii ještě nenavštívili – třeba hned začáteční planeta Bracca je zbrusu nová. Budeme na nich nejen bojovat, ale i řešit hádanky a objevovat okolí, to všechno z pohledu třetí osoby.

Ale většina hráčů se nejvíc ze všeho určitě těší na hrátky se světelným mečem. Ten se má během hry vyvíjet spolu s Calem, což může naznačovat buď nějaké zvláštní propojení skrz Sílu, nebo jednoduše výměnu zastaralých komponentů za jiné. Snad to ovšem bude elegantnější zbraň než nechvalně proslulý „světelný obušek“ z první Force Unleashed.

Potvrzené už konečně máme i datum vydání, které na světlo světa uniklo už dřív: Fallen Order vyjde 15. listopadu na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Pokud se chcete podívat na celý oznamovací stream, zamiřte do předchozího článku.

Tagy: akční 3rd person star wars third person

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.