zavřít

Programovatelné bloky umožní ve Space Engineers stavět pokročilá zařízení

Windows

- Video autor: Ladislav Loukota Komentáře: 0

Český kosmický sandbox Space Engineers už dávno neplatí za slibný projekt, jehož potenciál se ukáže "až v budoucnu". Za více než rok fanoušci do hry vytvořili celou řadu lodí či stanic, jako třeba tuhle úžasnou věc vybudovanou na asteroidu. Ani vývojáři však nespí na vavřínech a dále rozšiřují možnosti enginu. Nově tak do Space Engineers přidali programovatelné bloky, neboli klíč ke stavění skutečně pokročilých zařízení.

Inspirace tvůrců při tvorba programovatelných bloků je jasná. Ačkoliv řada lidí hraje Minecraft s cílem budovat vlastní titěrnou chatku (než je celá snaha unaví a vrátí se k předskriptovaným zážitkům), největší popularitu v komunitě si hra vysloužila za možnost vybudovat třeba funkční procesor a obecně široké simulační možnosti scénářů tvořených hráči - jeden z nich svůj výtvor, funkční textový procesor, představil včera. Trvalo mu to jen dva roky.

Díky programovatelným blokům něco podobného umožňuje i Space Engineers, která se prozatím za hranicemi své komunity potýká s pověstí nejlepšího simulátoru lodí narážejících do sebe, a tím také obvykle končí. Přitom jsou ale možnosti hry mnohem hlubší.

Update z minulého týdne přidává možnost vepisovat do bloků kód v programovacím jazyku C# a přímo tak ovlivňovat klíčové prvky uživatelských lodí. Třeba umělou gravitaci, automatizované systémy od pohonu až po in-game viryobranu proti nim, které by v případě bloku do lodního systému mohly vyřadit celé plavidlo.

Skripty jsou kompatibilní se Steam Workshop komunitním centrem, kde je rovněž možné najít oficiální manuál funkce. Krom nabídky možností v něm lze objevit i několik omezení. Nemusí však pršet, hlavně když kape. Kdo by se na to celé raději podíval v pohyblivých obrázcích, pro toho vývojáři připravili krátké shrnující video.

Tagy: simulace vesmírný sandbox česká hra programovací jazyk

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,Steam

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.