zavřít

Producent vám řekne, jak přežít ve světě ZombiU

Wii U

- Video autor: Adam Homola Komentáře: 0

Připravovaná survival akce ZombiU na WiiU se dočkala prvního ze série video deníčků, ve kterých nám budou vývojáři vysvětlovat jak hra vlastně funguje, proč vyjde zrovna pro WiiU a proč by nás vůbec měla zajímat. V první epizodě nazvané “Když se survival horor střetne s WiiU” nám hned na začátku senior producent Guillaume Bruner zdůrazní, že vývojáři chtěli vytvořit realistický zombie zážitek. Těžko říct, co si pod tím představit, ale jedno je jasné - nemáme očekávat rubačku ve stylu Left 4 Dead. Spíše metodičtější a uvěřitelnější survival akci.

ZombieU se musí nechat, že kromě zajímavého využití WiiU gamepadu má ještě jeden originální prvek - jakmile zemřete, tak jste zemřeli. Tečka. Žádný load, žádný posun času zpět. Konec. Za vaši postavu si už nikdy nezahrajete. Vtělíte se do jiné postavy a s vaším bývalým avatarem se setkáte maximálně ve chvíli, kdy si půjdete pro baťůžek. Jenže tou dobou už z vaší bývalé postavy bude zombie.

Vývojáři chtějí docílit něčeho, co se dnešních hrách už moc není - skutečného strachu a napětí. Budete se bát o svůj život, nebudete nesmrtelní a jakmile umřete, tak jste s danou postavou skončili. Za to klobouk dolů, protože v dnešních hrách se za honbou po co nejplynulejším zážitku už ani často nemusí loadovat, hra jednoduše udělá blik a vy jste zase na stejném místě s plným životem.

V druhé polovině videa pak přijde na řadu nezbytné vychvalování WiiU gamepadu - nutno ale uznat, že jeho použití vypadá opravdu zajímavě a pokud nebude při hraní obtěžovat koukání na jiný displej, tak proč ne? “Chceme hráčům říct, že když s tím ovladačem budete hrát správně, tak přežijete. Když jen poběžíte bezhlavě kupředu, tak budete hodně umírat,” řekl Bruner.

Tagy: zombie akční survival

Zdroje: YouTube

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.