Podobu města v Mirror's Edge Catalyst určuje měnící se denní doba
zdroj: Archiv

Podobu města v Mirror's Edge Catalyst určuje měnící se denní doba

30. 3. 2016 12:42 | Video | autor: Aleš Smutný |

Další z videí k Mirror's Edge Catalyst v rámci pohledu za oponu vývoje přináší nové informace jak o samotném městu, kde se hra odehrává, tak i kontextu zápletky. Pokud vás zarazilo, že se většina postav v upoutávkách chová k Faith odměřeně a kriticky, vězte, že za tím je důležitý dějový zlom. Catalyst velmi volně navazuje na dějovou linku prvního dílu. Některé dějové rysy jedničky poznáte, ale celkově jde Catalyst vlastní cestou.

Kupříkladu při listopadových nepokojích zahynula celá rodina Faith a ne jen její matka. Osiřelou hrdinku zachránil a adoptoval Noah Kekai, který v současnosti patří mezi vůdce malé skupiny Runnerů. Ti jsou v rámci boje revoluční skupiny Černý listopad proti městu ovládanému korporátním Konglomerátem neutrální. Faith ale skončila na dva roky ve vězení a hra začíná právě ve chvíli, kdy z vězení odchází. Je zjevné, že Faith prochází „krizí víry,“ a tou prochází i její blízcí – krizí víry ve Faith, která zjevně z vězení vyšla krotší a nebo alespoň méně zapálená.

Nicméně, jak video naznačuje, neutrální Runneři a s nimi i Faith se budou muset rozhodnout, ke komu se v zápasu o vládu nad městem přikloní, tím spíš, že Konglomerát využívá stále tvrdší jednotky KrugerSecu v potírání opozice.

Samotné město bude ve hře rozdělené na více zón. Centrum se bude podobat stylu, s nímž se prezentoval první díl, tedy spousta trubek a design interiérů spíše industriálního a funkčního charakteru. Další části města už budou více naleštěné, plné futuristického designu, který vytváří jakousi potěmkinovskou fasádu pro Konglomerát, jenž se tváří, že vše ve městě je v pořádku.

zdroj: Archiv

Novinkou je zavedení dynamické změny denní doby, takže jednotlivé městské části zažijete jak ve dne, tak i v noci, která radikálně proměňuje to, jak prostředí vypadá. Sluncem nablýskané skleněné bloky vystřídají neony zabořené do modravého nádechu stínů.

Bude zajímavé sledovat, zda se noční město změní i z hlediska hratelnosti. Zda některé cesty bude snazší přehlédnout a nebo se naopak objeví nové, jichž byste si normálně ve dne nevšimli. Nebo zda se nějak změní chování umělé inteligence a změna denní doby se tak promítne do vaší taktiky. Mirror's Edge Catalyst vychází 26. května na PC, PS4 a Xbox One.

Nejnovější články