Podívejte se na průchod investigativní misí ve Sleeping Dogs
zdroj: tisková zpráva

Podívejte se na průchod investigativní misí ve Sleeping Dogs

3. 8. 2012 14:30 | Video | autor: Adam Homola |

Městská akce Sleeping Dogs je doslova za rohem (už za dva týdny) a vývojáři s novými videi nepolevují, právě naopak. Teď nám nadělili rovnou celý průchod jednou misí s pěkným komentářem producenta Dana Sochana. Nečekejte ale nějaké divoké honičky, řezání končetin sekáčkem na maso a kung fu. Tvůrci nám novým videem připomínají, že hlavní hrdina Wei Shen je především policista. I když si oficiálně hraje na gangstera a snaží se přijít na kloub triádám, je pořád policista v utajení. A jako takový může občas plnit policejní úkoly. Ty jsou, soudě podle toho na videu, příjemným zpestřením hry a jejich části můžou chvílemi připomínat třeba Heavy Rain nebo Hitmana.

zdroj: Archiv

V misi Serial Killer se Wei Shen musí dostat k sériovému vrahovi, který nejen že vraždí, ale také své oběti operuje a bere z nich orgány. Nastává tedy investigativní část, kterou musíte udělat v obleku policisty, jinak by vás na místo činu nepostili. Ani tak to ale nebude lehké a k důkazům se musíte prokecat přes strážného. Zde přichází na scénu zajímavý systém Fast Talk, díky kterému nebudete jen pasivně koukat, co si mezi sebou dvě postavy povídají, nebo hovor jen nepřeskočíte.

Musíte být ve střehu, protože Fast Talk jsou jednoduše řečeno quick time eventy během rozhovoru. Když nestihnete zmáčknout správné tlačítko ve správnou chvíli, prozradíte své krytí a máte po ptákách. Zajímavý systém jak oživit často obyčejné rozhovory v open world hrách. Když se vám quick time eventy povedou, dostanete se na místo činu. Tam pak dojde na samotné pátrání, focení PDAčkem a zjišťování důkazů. Stopa vede do blízké nemocnice, kde pátrání po řezníkovi pokračuje dál.

Jenže nemocnice je nemocnice, žádný bordel, proto musí Shen znovu změnit vizáž a převléknout se za pana doktora. Až to chvílemi připomíná systém převlékání z Hitmana. Před návštěvou ordinace musíte ještě pomocí jednoduché minihry nahackovat počítač recepční, pak umístit štěnice do ventilační šachty a prohlédnout si obsah sejfu. Na závěr nechybí ani malá honička v autech. Je ale docela hezké vidět, že Sleeping Dogs nebude jen bezduchá akční rubanice s wow momenty (padá tam někde mrakodrap?), ale ke slovu se dostanou i klidnější mise.

Nejnovější články