zavřít

Pillars of Eternity II umožní 55 unikátních kombinací povolání

Windows

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Pokud byste rádi nahlédli pod pokličku vývoje izometrického RPG Pillars of Eternity II: Deadfire, umožní vám to nové video, v němž Josh Sawyer vysvětluje, jak bude fungovat multiclass systém. Zapomeňte na naleštěná promo videa a CGI filmečky, tohle je konkrétní pohled na tvorbu pravidel a Sawyer skoro celých 7 minut stojí před popsanou tabulí a mluví o číslech. 

To samozřejmě neznamená, že jde o nezajímavé povídání. Ať už jste minmaxer, tedy člověk, který se snaží z povolání vykutat číselně nejefektivnější kombinace a nebo spíš hráč, který upřednostní roleplay v kombinaci s akceptovatelnou efektivitou svého hrdiny, uděláte si dostatečnou představu, jak bude systém fungovat.

Pillars of Eternity II: Deadfire si budete moci k prvnímu povolání přibrat druhé. Sawyer už na začátku poznamenává, že zrádnost systému multiclassů spočívá v tom, že některé kombinace mohou být tragicky neefektivní a jiné velmi přesílené. Obsidian se tomu samozřejmě bude snažit předejít, ale jak se jim to povedlo se uvidí teprve po vydání.

Faktem zůstává, že hráč, který se rozhodne cvičit ve dvou povoláních by měl u obou být na 75-85 % efektivity oproti hráči, který u své postavy cvičí jen jedno povolání. Vyrovnanost vývoje obou povolání by měl zajistit systém klíčové vlastnosti „power source,“ kterou má každé povolání jinou. Následně při levelování dostáváte jak reálné body do svého základního povolání, tak i menší počet imaginárních bodů pro sekundární, které se aktivují poté, co si jej zvolíte. Pokud se vám to zdá matoucí, Sawyer má přesně pro tento případ připravenou tabuli s příklady.

Každopádně, každá kombinace dvou povolání bude mít vlastní název. Fighter a Wizard vytvoří Battlemage, Wizard a Barbarian Shamana apod. Celkem je to 55 kombinací a pro každou z nich bude třeba vymyslet jméno. Tady se někdo v Obsidianu pořádně zapotí… Crowdfundingová kampaň Pillars of Eternity II: Deadfire na Figu stále běží, momentálně už vybrala 2,2 milionů dolarů, takřka dvojnásobek požadované částky. 

Tagy: fantasy RPG

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.