Obsidian předvádí řádění tanků v Armored Warfare i tvorbu grafiky pro RPG Pillars of Eternity
zdroj: Archiv

Obsidian předvádí řádění tanků v Armored Warfare i tvorbu grafiky pro RPG Pillars of Eternity

29. 5. 2014 12:49 | Video | autor: Aleš Smutný |

Když Obsidian Entertainment oznamovali, že „něco oznámí“, asi málokdo čekal, že se z novinky vyklube free to play tanková akce s tuctovým názvem Armored Warfare. Pole F2P byznysu s tančíky je ale třeba orat dokud je úrodné. Proto se všichni, co toužili třeba po Star Wars RPG, musí smířit „jen“ s moderními tankovými válkami. Alespoň, že Armored Warfare vypadá k světu po grafické stránce, jak se můžete přesvědčit na záběrech nového videa. A protože nejen válčením v tanku živ je hráč, v článku na vás čeká ještě video o tvorbě grafiky pro RPG Pillars of Eternity.

Armored Warfare běží na CryEngine a výsledný efekt není vůbec špatný. Nechápu sice, jaký smysl má ukázat nádraží plné autobusů, když pak neukážete, jak je drtí kanonáda a pásy tanků, ale prostředí vypadá pěkně a míra chaosu v poničenějších lokací je sympatická. Pořád nejde o nic, co by vám vyrazilo dech, ale to je spíše záměr. Armored Warfare je zdarma hratelná multiplayerovka a snaží se být hardwarově nenáročná, aby byla přístupná co nejširšímu spektru hráčů. Navíc hra není ani zdaleka hotová, i když mý vyjít ještě letos.

zdroj: Archiv

Obsidian Entertainment vedle vývoje Armored Warfare připravují ještě na Kickstarteru zaplacené RPG Pillars of Eternity. V devětasedmdesátém (!) updatu Adam Brennecke popisuje tvorbu grafiky a efektů. Textově i prostřednictvím videa vysvětluje Brennecke proces tvorby efektů, ukazuje vliv pohybu slunce na nasvícení scény a další zajímavé aspekty vývoje.

Kdybyste měli pocit, že udělat izometrické RPG staré školy je v dnešní době hračka, pětiminutové video vám tento dojem snadno vyvrátí. Víc se o Pillars of Eternity dozvíme na letošní E3.

zdroj: Archiv

Nejnovější články