Nové video z Total War: Warhammer představuje krásnou kampaňovou mapu
zdroj: tisková zpráva

Nové video z Total War: Warhammer představuje krásnou kampaňovou mapu

3. 12. 2015 18:05 | Video | autor: Aleš Smutný |

Doposud to byl jen boj, boj a ještě jednou boj. Jenže k Total Waru patří kromě toho i strategická kampaňová mapa, po níž mašírují vaše armády a kde spravujete svá města. Tu, společně s triky orků představuje sedmnáctiminutové video, v němž se ukáží všechny kouty světa Warhammeru a to včetně léna upířích hrabat a Pustin Chaosu. Ačkoliv se video primárně věnuje orkům, můžete se na něm přesvědčit, že změna a odklon od historických reálií jde Creative Assembly, minimálně po vizuální stránce, k duhu.

Mapa totiž vypadá nádherně. Jednotlivá města, ale vlastně celá území jsou nádherně detailní a reflektují vládce, daných oblastí. Grafici se mile utrhli ze řetězu a vytváří fantaskní struktury, jako jsou orčí města plná kmenové architektury a nebo naopak trpasličí města, majestátní pevnosti a mosty vytesané do obrovitých hor. Když pak dojde na generály, animace útoku jedné armády na druhou se sice drží klasického totalwarovského schématu, ale tentokrát sledujete místo dvou bojovníků třeba obrovitou wyvernu, jak doráží na kryjícího se trpasličího reka.

Prostě po grafické stránce vypadá Total War: Warhammer skvěle. Zajímavé ale vypadá i celý systémový hybrid, který sice staví na klasických pravidlech Total Waru, ale přidává k nim vlastní prvky, jež vychází z fantasy předlohy. A tak po bitvách můžete dostat i lup v podobě předmětu pro generála (může jich mít až šest), váš šaman může před bitvou ovlivňovat magické větry a oslabit tak třeba soupeře, který spoléhá na čaroděje a když hrajete za trpaslíka či goblina, můžete se prokopat do systému chodeb pod horou a zmizet z bezvýchodné situace. Jen pozor, pokud na to soupeř čeká, čeká vás bitva v podzemí.

Celkově je vidět silný důraz na hrdiny jakožto výjimečné jednotky, které do bitvy promlouvají opravdu radikálním způsobem, podobně jako v předloze. Od jednotlivých questů pro jednotlivé hrdiny, přes možnost vybavovat generály předměty (a jednotky třeba zástavami) až po schopnosti, které vaši generálové a hrdinové získávají. Je jich nepoměrně víc, než jsme v Total Waru zvyklí a patří mezi ně jak bonusy do útoku, tak třeba nové zbraně, jízdní zvíře, jako třeba wyverna a nebo i kouzla, jež se může jinak ryzí válečník naučit s pomocí své unikátní questové linie.

Plus jsou tu samozřejmě unikátní prvky samotných ras. Kupříkladu orkové, když příliš zahálí a klesá jim měřidlo „zabavenosti“ mají tendenci na kritických hodnotách propadat animositě a masakrovat se v armádě navzájem. Naopak, pokud jim dostatečně předhazujete vnější nepřátele, můžete to dotáhnout na vyhlášení Waaaghu! Stejně tak orkové doplňují své vlastní jednotky i hluboko v nepřátelském území (sotva by dokázali a chtěli najmout lidské žoldnéře), ale jejich doplnění trvá déle, než je běžné a je mnohem dražší. Total War: Warhammer má zjevně dobře našlápnuto na to, aby vhodně zkombinoval tradiční hratelnost série se specifiky Warhammer. Uvidíme tedy 28. dubna, kdy hra vychází na PC.

zdroj: Cinemart

Nejnovější články