Nové schopnosti přibližují boj v CoD: Black Ops III spíše k BioShocku
zdroj: tisková zpráva

Nové schopnosti přibližují boj v CoD: Black Ops III spíše k BioShocku

8. 10. 2015 10:26 | Video | autor: Aleš Smutný |

Nečekal bych, že v Call of Duty někdy uvidím kolo speciálních schopností, které kolem sebe házíte jako nepříčetný technomancer a nepřátele likvidujete spíše s jejich pomocí, než se zbraněmi. Skoro mi přijde, že vidím podobný přístup jako u plasmidy nadupaného hrdiny BioShocku. V nejnovějším videu k Black Ops III se představuje jedna z větví takzvaných Cybercore schopností – Chaos. Jak název napovídá, jde o ryze ofenzivní schopnosti, které způsobí chaos (a často následnou smrt) v řadách nepřátel.

Kupříkladu tak můžete energetickou vlnou dočasně ochromit lidské nepřátele tím, že přetížíte jejich smysly. S jinou schopností dokážete odpálit robotického nepřítele, přičemž exploze uskladněné munice může poškodit kolem stojící protivníky. Vaše ochočené hejno létajících nanobotů pak napadne nejbližší nepřátele, k nimž dorazíte a nebo rozhodíte nepřátelům senzory.

Jednoduše, v Black Ops III už bude spousta hraček k likvidaci nepřátel. Vzhledem k tomu, že tento díl si bude zakládat na kooperaci, dá se čekat, že si každý ze spoluhráčů třeba vezme jinou specializaci a třeba půjde schopnosti i nějak skládat do komb. Samozřejmě, pořád to bude přímočará střílečka, ale nemůžu neocenit snahu Treyarchu rozšířit možnosti toho, jak v boji postupovat. Hra vyjde 6. listopadu na PC, PS4 a Xbox One.

Nejnovější články