zavřít

Nioh připomíná, že za pár dní se můžete pustit do krásného umírání i na PC

PlayStation 4 Windows

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Team Ninja, respektive Koei Tecmo splnili přání všem hráčům na PC, kteří si chtěli vychutnat vynikající akční RPG Nioh i na svých počítačích. Tedy, přání jim teprve splní, a to za pět dní, 7. listopadu, kdy Nioh vyjde na Steamu. Jak už to dnes bývá zvykem, trailer upozorňující na vydání přichází takřka o týden dřív a tak se můžete podívat na soubor větších či menších bossů a vedlejších postav, s nimiž se v roli Williama utkáte.

Ačkoliv je v kontextu Nioh neustále zmiňovaná Souls série, ve skutečnosti se na hře podepsala hned několik titulů v čele s Onimushou. Najdete zde také prvky Ninja Gaidenu a samozřejmě i Dark Souls, nicméně samotný soubojový systém je propracovanější než u téhle temné fantasy. Musíte zvládnout víc specifických prvků a celkově hra vyžaduje trochu jiné tempo načasování v bojích.

Co je velmi potěšující je i samotný příběh, který není vyprávěný v náznacích, ale jde o mytologií a kouzly prodchnutý výlet do feudálního Japonska před klíčovým zlomem v jeho dějinách. Na něj ostatně navazují i tři DLC Dragon of the North, Defiant Honor a Bloodshed’s End, která jsou do Steam verze hry automaticky zakomponovaná zdarma.

Plus ještě dostanete, dle mne ohyzdnou, přilbu s motivem Steamu a Valve. Takže, pokud se nezaleknete větší výzvy a alespoň trochu vás láká japonská mytologie a nebo dějiny, zakroužkujte si v kalendáři 7. listopadu, kdy hra na Steamu vyjde.

Tagy: Japonsko akční fantasy RPG historická

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.