Monumentální multiplayerová bitva představuje Bretonnii v Total War: Warhammer
zdroj: Archiv
Video

Monumentální multiplayerová bitva představuje Bretonnii v Total War: Warhammer

21. 4. 2016 14:13 | autor: Aleš Smutný |

Ačkoliv zatím nepatří mezi oficiální pětici hratelných frakcí, víceméně se čekalo, v jaké formě se dostaneme k hraní Bretonnie v Total War: Warhammer. V předchozích videích jsme viděli její armády, představily se její hrady a byla jen otázka, zda se objeví jako placené DLC či zdarma. Nyní Creative Assembly oznámili, že armáda Bretonnie bude od vydání hry zdarma v multiplayeru a custom battles s nevysloveným „a jako kampaňové DLC později.“ Toto oznámení doprovází rozmáchlou PvP bitvou, v níž se Bretonci brání útoku nemrtvých pod vedením Darrena von Carsteina.

Velení obránců Bretonnie dostal do rukou jeden z nejznámějších členů Total War komunity Lionheart, což je přezdívka, která úsměvně koresponduje s faktem, že vládce Bretonnie se jmenuje Louen Leoncoeur. Jelikož ale generálové v multiplayeru přebírají jméno hráče, zde je z Leoncoeura Lionheart. I proto byste ve Warhammer lore marně hledali Darrena von Carsteina, jde o Manfreda, který ale převzal jméno svého hráče, komunitního manažera Darrena MacNallyho.

Video má sice 25 minut, ale pořád se je nač dívat. Pokud u článků o Total War: Warhammer opakuji, že se milovníci série budou muset naučit nové strategie a řešení situací, tohle video to potvrzuje. Na otázku proč si vybral Vampire Counts MacNally odpovídá jedním slovem: „Terrorgheist“ a průběh bitvy potvrzuje, že zařazení obřích monster zamíchá s tím, jak koncipujete svou obranu. Monstrum, které rozcupuje během pár vteřin hůře obrněné protivníky (ty lépe obrněné o několik vteřin déle) a létá prostě představuje prvek, jaký jste v předchozích Total Warech nepotkali.

Hra tak dobře zapadá do konceptu stolní předlohy a odpovídá tomu i průběh bitvy, kdy útok vedou postradatelní netopýři a zombie, které zaměstnají obranu, než dojde na drtivější jednotky. Bitva je v první řadě vizuálně spektakulární, v druhé pak i napínavá. Už jen začátek, kdy obránci na hradbách Couronne sledují blížící se hejno netopýrů je atmosférický a to je jen začátek.

Je jasné, že kromě monster bude hrát klíčovou roli i magie a to včetně pozice mágů, jelikož na některých místech se jim mnohem rychleji doplňují magické bodíky. Stejně tak musíte počítat s tím, proti komu čelíte. Jakkoliv se Terrorgheist zdá být nezastavitelný, celá upíří armáda visí na (ne)životě velícího upíra – zabijte jej a začne se rozpadat. Jenže, to se snadno řekne, ale hůř provede...

Nebudu vybírat jednotlivé momenty z bitvy, protože ta je napínavá až do samotného finále. Musím ale podtrhnout fakt, že se velmi blíží stolní předloze, protože vidíme využívání podobných taktik a důraz na unikátní roli hrdinů a monster. Kdybyste chtěli vidět MacNellyho pohled na bitvu, podívejte se na jeho video níže.  Total War: Warhammer vyjde 24. května na PC.

Nejnovější články