Konami představili základní stavební kameny Metal Gear Online
zdroj: Archiv
Video

Konami představili základní stavební kameny Metal Gear Online

17. 9. 2015 13:30 | autor: Adam Homola |

Konami způsobem vydávání multiplayerové složky své svého hitu tak trochu následuje RockStar - stejně jako v případě GTAV, i v tomto případě vyjde online později. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain vyšel 1. září, ale Metal Gear Online se dostane na digitální pulty až 6. října. Metal Gear Online bude dostupný jako bezplatný download všem majitelům Phantom Pain, se kterým bude sdílet jak schéma ovládání, tak i drtivou většinu předmětů, zbraní a schopností. 

V Metal Gear Online můžete použít avatara, kterého jste si vytvořili na začátku kampaně Phantom Pain, nebo si samozřejmě vytvořit kompletně novou postavu. K dispozici dostanete stejný editor postav, takže v rámci tématiky se tady žádné meze nekladou. Pak už následuje asi to největší rozhodnutí, a to výběr třídy, za kterou budete hrát. Nabízí se tři: Scout, Enforcer a Infiltrator. Poslední jmenovaný je ideální pro všechny hráče, kterým v Phantom Pain vyhovuje stealth postup.

Infiltrator totiž vyniká v soubojích na blízko a v kombinaci se Stealth maskováním může být na online bojišti smrtící. Jakmile se k němu přiblížíte, můžete ho chytit a vyslechnout, díky čemuž zjistíte pozice zbytku nepřátelského týmu. Všichni nepřátelé se vám tak automaticky otagují a uvidí to i vaši parťáci, což je v multiplayeru funkce k nezaplacení.

zdroj: Archiv

Oproti tomu je Scout vybalancovaný trochu jinak a může být efektivní v soubojích i coby support. Scout vyniká tagováním nepřátel z dálky, které vám zajistí nejen větší bezpečí, ale zároveň se snižuje pravděpodobnost, že by někdo z nepřátelského týmu otagoval vás. Podporovat své kolegy můžete zase pomocí sniperky, tudíž je Scout ideální pro hráče, kteří rádi provádí přůzkum a preferují nešpinit si ruce z blízka.

Posledním do party je Enforcer a jak už asi tušíte, jde o víceméně klasického tanka. Enforceři mají vysokou staminu a umí to s těžkými zbraněmi lépe, než jejich spoluhráči. Není tedy problém přiběhnout na dostřel nepřátelskému týmu a začít to do nich sypat hlava nehlava. Díky brnění a štítům toho taky vydržíte mnohem víc, než Scout a Infiltrator dohromady, takže se nemusíte bát tak rychlé smrti.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain zdroj: Archiv

Ale teď už k samotným misím. V prezentaci na TGS ukazovali vývojáři misi typu Bounty Hunter, což není nic jiného, než klasický týmový deathmatch. Ten lze ale oživit několika náhodnými prvky, díky kterým se mohou stát zápasy nepředvídatelné a jednoduše se mohou na poslední chvíli obrátit ve prospěch prohrávajícího týmu. Pro založení zápasu stačí vytáhnout iDroid a navolit příslušné volby v menu.

Jakkoliv je Bounty Hunter o eliminaci nepřátel, měli byste přemýšlet nad tím kdy někoho jen odstřelit a kdy ho poslat Fultonem z bojiště do vzduchu. Živého. Čím víc zabití nepřátelský hráč má, tím více má tzv. Bounty Points. Ty jsou reprezentované žlutým ukazatelem nad jeho jménem a po zabití o všechny body nepřítel přijde. Pokud mu ale na záda přiděláte Fulton a nikdo ho nesestřelí, získáte jeho Bount Points vy. Což může, jak je ostatně názorně předvedeno ve videu, úplně obrátit celý průběh zápasu na poslední chvíli.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain zdroj: Archiv

Zajímavě vypadá i systém Buddy Link - přiběhnete k parťákovi, vzájemně si zasalutujete a jsou z vás buddies. To mimo jiné znamená sdílení informací: vidíte kam váš buddy míří a tím pádem vidíte i jeho/vaše nepřátele. Míření vypadá úplně stejně jako když máte v Phantom Pain na misi Quiet, jen je tady laser modrý a ne zelený. Když váš kamarád padne, nebo se rozhodnete pro někoho jiného, můžete si kdykoliv vzájemně zasalutovat s kterýmkoliv jiným spoluhráčem a vytvořit tak Buddy Link s ním.

V multiplayeru nechybí ani Walker Gear, kterého můžete hezky stylově ukrást nepřátelskému týmu a pak na ně otočit jeho zbraně. A nakonec tam budou i unikátní postavy: hrát můžete za Ocelota s jeho dvěma revolvery, nebo za Snakea s jeho bionickou rukou. Pokud vlastníte Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, budete si moct stáhnout Metal Gear Online zdarma už 6. října a pustit se do akčních týmových soubojů se spoustou předmětů a mechanik známých z kampaně.

Nejnovější články