Komunistická dystopie Black the Fall vyjde letos na podzim
zdroj: Archiv

Komunistická dystopie Black the Fall vyjde letos na podzim

4. 4. 2016 17:35 | Video | autor: Honza Konfršt |

V roce 2014 představilo rumunské studio Sand Sailor logickou plošinovku Black The Fall, která hodně čerpá z komunistické minulosti Rumunska, což je něco s čím se může ztotožnit i tuzemský hráč. Po období ticha se hra připomíná trailerem a slibem, že by ji měli tvůrci vydat letos na podzim. 

Black The Fall se ujmete role dělníka Blacka (mimochodem, typicky rumunské jméno), kterému se naskytne dosud netušená příležitost – utéct. Kvůli chybě v zabezpečení se otevřela cesta na svobodu. Vede přes řadu puzzlů, pastí a nástrah, které musí uprchlík překonat. Black musí počítat i s ozbrojenými nepřáteli, kdy přijde na řadu plížení.

Aby nebyl Black v tak zoufalé situaci, dostane k dispozici předmět s názvem Designator, s nímž půjde ovládat nejenom nepřátelskou mašinérii, ale i mysl ostatních dělníků. Ti zůstávají fyzicky i duševně uzavřeni ve světě, který nápadně připomíná Orwellovy vize. 

zdroj: Archiv

Hra je inspirovaná nejenom Orwellovým literárním dílem, ale i dějinami Rumunska. Inspirací tak hra vzhlíží k době, kdy v zemi pevnou rukou vládl diktátor Ceaușescu. Atraktivní prostředí a zajímavý přesah hry pak měl za následek mimo jiné i to, že autoři dostali možnost zviditelnit hru v rámci iniciativy Square Enix Collective.

Současná ukázka vychází u příležitosti EGX Rezzed, která probíhá tento týden, 7. – 9. dubna, a kde rumunští vývojáři Black The Fall blíže představí. Plná hra by pak měla vyjít ještě letos na podzim.

Nejnovější články