zavřít

Je Tomb Raider realistický? Podívejte se na film s opravdovou Larou Croft

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Brutální pády a exploze, balancování nad propastí, pět vystřelených šípů pod pět sekund i cepínování bez jištění. Lara Croft byla vždycky superžena, v obnovené trilogii ale zažívá situace, které by pravděpodobně zabily i někoho mnohem zocelenějšího. Square Enix se proto spojil s kaskadérkou a fanynkou extrémních sportů Clair Marie a postavil ji do scénářů z her a trailerů, aby společně zjistili, jak moc jsou realitě vzdálené.

Clair se dlouhodobě věnuje především BASE jumpingu kombinujícímu lezení na vysoké stavby a následné skákání z nich. S padákem, abychom byli přesní. Jde o sport s poměrně velkou úmrtností, kdo jiný by ale měl zvládnout kousky z Tomb Raidera, když ne někdo, kdo tohle už mnohokrát přežil bez filmových triků a checkpointů.

V téměř hodinovém dokumentu tak Clair zkouší přecházet po úzkých kladinách ve výškách, šplhat po strmých skalách, střílet z luku, houpat se nad propastí, a dokonce i viset hlavou dolů. A pak musí sebrat nůž a přeřezat provaz, na kterém visí. A přeručkovat po hořícím žebříku. Auč.

Video rozhodně stojí za zhlédnutí, i pokud zrovna nejste fanoušky zpocených svalnatých dívek v tenkých tílkách překonávajících vlastní možnosti. Až budete příště Laře vyčítat, že by se v reálném světě nedožila ani první třetiny Rise of the Tomb Raider, máte alespoň s čím srovnávat.

Tagy: akční Tomb Raider adventura

Zdroje: Square Enix blog

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.