Kdo ví, komu přišlo jako dobrý nápad boha zabít, každopádně asi nepočítal s tím, že z jeho mrtvoly povstanou mraky monster hladových po čemkoliv lidském. Naštěstí podobně jako ve světě Zaklínače existují v Alder’s Blood lovci, kteří vypadají jako lidé, ale jsou mnohem mocnější a jejich životním posláním je drtit temnotu a ochránit lidstvo před vyhynutím.
Každý z loveckých klanů má svého vůdce, kterým jste vy. Vy rozhodujete o osudu svojí party – kde budete tábořit, koho vyšlete na misi, jaké mu poskytnete vybavení a co je nejdůležitější: koho budete vlastně lovit.
S vysíláním svých podřízených na sebevražedné mise mají patrně zkušenosti všichni hráči XCOMu nebo Darkest Dungeon. Zplozenci temnoty mají různé formy, jednu nebezpečnější než druhou, a není tu moc času hrát si na hrdiny, pokud tedy pomineme RPG prvky.
Klíčová je taktika a v první řadě stealth. Pozor si musíte dávat na pasti i na to, abyste nepřátelům neukázali záda, ale třeba i na směr větru. Vaše postavy za sebou totiž nechávají pachovou stopu a monstra vás tak nepotřebují ani tak vidět, jako spíš cítit.
Ve více než 70 misích budete podle tvůrců ze studia Shockwork Games přežívat v neustálém nedostatku vybavení i zásob. Nikdo z vašeho klanu si nemůže být jistý, jestli se dožije dalšího dne, i když o stavu místního denního cyklu by se dalo polemizovat – barevná paleta Alder’s Blood příliš nenasvědčuje tomu, že by v téhle zemi kdy vyšlo slunce.
Kromě knih H. P. Lovecrafta se autoři inspirovali také na Divokém západě a vmíchali do 2D stylizace viktoriánské vlivy. A dost možná také něco z Fallen London od Failbetter Games.
Pokud jste fanoušky potemnělé gotické estetiky a/nebo taktických tahovek, můžete si vyzkoušet bezplatné demo, které zároveň slouží jako úvod do děje a prolog celé hry. Také si teď Alder’s Blood můžete až do 17. dubna pořídit s 25% slevou na Steamu nebo GOG. Hra kromě toho vyšla na Switchi.