Jak by vypadal Bloodborne jako tahovka? V lovecraftovské Alder’s Blood lidstvo zabilo svého boha
zdroj: Shockwork Games

Jak by vypadal Bloodborne jako tahovka? V lovecraftovské Alder’s Blood lidstvo zabilo svého boha

14. 4. 2020 16:15 | Video | autor: Šárka Tmějová |

Alder’s Blood prezentuje zajímavý problém. Lidstvo poněkud nerozumně zabilo svého boha a nyní po zásluze čelí vyhynutí, od kterého je ale můžete zachránit vy v rámci taktické strategie ve stylu XCOMu s důrazem na stealth. Z ostatků Všemohoucího se bohužel začaly rojit nechutné příšery, které coby šéf klanu lovců musíte se svými následovníky hezky zpacifikovat. 

Kdo ví, komu přišlo jako dobrý nápad boha zabít, každopádně asi nepočítal s tím, že z jeho mrtvoly povstanou mraky monster hladových po čemkoliv lidském. Naštěstí podobně jako ve světě Zaklínače existují v Alder’s Blood lovci, kteří vypadají jako lidé, ale jsou mnohem mocnější a jejich životním posláním je drtit temnotu a ochránit lidstvo před vyhynutím.

Každý z loveckých klanů má svého vůdce, kterým jste vy. Vy rozhodujete o osudu svojí party – kde budete tábořit, koho vyšlete na misi, jaké mu poskytnete vybavení a co je nejdůležitější: koho budete vlastně lovit.

 

S vysíláním svých podřízených na sebevražedné mise mají patrně zkušenosti všichni hráči XCOMu nebo Darkest Dungeon. Zplozenci temnoty mají různé formy, jednu nebezpečnější než druhou, a není tu moc času hrát si na hrdiny, pokud tedy pomineme RPG prvky.

Klíčová je taktika a v první řadě stealth. Pozor si musíte dávat na pasti i na to, abyste nepřátelům neukázali záda, ale třeba i na směr větru. Vaše postavy za sebou totiž nechávají pachovou stopu a monstra vás tak nepotřebují ani tak vidět, jako spíš cítit.

Ve více než 70 misích budete podle tvůrců ze studia Shockwork Games přežívat v neustálém nedostatku vybavení i zásob. Nikdo z vašeho klanu si nemůže být jistý, jestli se dožije dalšího dne, i když o stavu místního denního cyklu by se dalo polemizovat – barevná paleta Alder’s Blood příliš nenasvědčuje tomu, že by v téhle zemi kdy vyšlo slunce.

 

Kromě knih H. P. Lovecrafta se autoři inspirovali také na Divokém západě a vmíchali do 2D stylizace viktoriánské vlivy. A dost možná také něco z Fallen London od Failbetter Games.

Pokud jste fanoušky potemnělé gotické estetiky a/nebo taktických tahovek, můžete si vyzkoušet bezplatné demo, které zároveň slouží jako úvod do děje a prolog celé hry. Také si teď Alder’s Blood můžete až do 17. dubna pořídit s 25% slevou na Steamu nebo GOG. Hra kromě toho vyšla na Switchi.

Nejnovější články