zavřít

Hrdinka Nyx se umí v Quake Champions zneviditelnit a odrážet se od zdí

Windows

- Video autor: Adam Homola Komentáře: 0

Nedávno oznámená uzavřená beta Quake Champions se blíží a teď už víme, že její součástí bude i Nyx. Ta je jednou z prvních hrdinek které vývojáři ukázali hned při loňském představení hry a zároveň jde o úplně novou, v předchozích dílech neviděnou postavu. Nyx se nyní dočkala představení v rámci videa, které vám i představí její schopnosti. Každý hrdina má dvě: jednu aktivní a jednu pasivní. V případě Nyx to je Ghost Walk a Wall Jump. 

Ghost Walk je aktivní schopnost, kdy se Nyx přesune na krátkou dobu do jiné reality, což v praxi znamená zneviditelnění. Díky ní se můžete vyhnout útokům, přesunout se na jinou pozici a zaútočit na nepřítele z místa, odkud to nečeká. Navíc můžete svého soka zabít jen tím, že se znovuobjevíte přesně na jeho místa. Jednoduše se ve formě ducha přesunete na něj a při znovuobjevení se budete svědky krvavého rozprsknutí nepřítele na všechny strany.

Během aktivace jste navíc imunní vůči jakémukoliv druhu a typu poškození, takže se nemusíte bát, že by vám jedna zbloudilá kulka překazila plány. V rámci Ghost Walku můžete používat i pasivní schopnost Nyx - Wall Jump. Ten je zde zpracovaný víceméně klasicky, prostě se dostanete na zeď. Díky Wall Jumpu může Nyx doskočit mnohem dál než jiní nepřátelé.

Nyx by měla podle vývojářů oslovit všechny hráče, kteří se raději přímým střetům vyhýbají a snaží se nepřátele zabít z úhlů, které ostatní nečekají a pak zase rychle zmizí. Jiní hrdinové budou šití na míru zase jiným stylům hraní a v nadcházejících týdnech bychom se o nich měli dozvědět všechny potřebné informace.

Aktivní i pasivní schopnosti jsou pro multiplayer Quake, obzvláště v kontextu čistého Quake III: Arena obrovským zásahem do základního konceptu. I přesto mně osobně s každým dalším videem přijde, že jakkoliv se vývojáři snaží o inovaci a posun série někam dál, ono nekompromisně rychlé jádro a pocit třetího Quaka v Champions pořád zůstává. Jak to celé funguje pohromadě uvidíme už brzy, v rámci uzavřené bety.

Tagy: online akční sci-fi multiplayer FPS first person

Zdroje: Bethesda.net

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.