Hlavní hrdinku Star Wars: Battlefront II doplní imperiální fanatik, bezstarostný vtipálek a táta admirál
zdroj: Archiv

Hlavní hrdinku Star Wars: Battlefront II doplní imperiální fanatik, bezstarostný vtipálek a táta admirál

17. 7. 2017 16:00 | Video | autor: Václav Pecháček |

Představte si následující scénář. Máte totalitní říši vládnoucí celé galaxii, která svůj režim udržuje pomocí strachu a hrůzy, zvlášť po rozpuštění Senátu a dokončení superzbraně schopné likvidovat planety. Tu vám pak ovšem zničí parta vzbouřenců. Tak si postavíte ještě jednu s tím, že podruhé už si ji odbouchnout fakt nenecháte. Ale ouha, opět se vloudí chybička a stanice udělá bum – tentokrát i s císařem, jeho pravou rukou a velkou částí flotily. V novém videu, které rozebírá podrobnosti příběhu Star Wars: Battlefront II, se představitelka hlavní hrdinky ptá: „Znamená to, že Impérium je teď outsider?“ Myslím, že odpovědí na tuhle otázku je rázné ANO.

Fakt, že ve druhém SW: Battlefront budete hrát za imperiální komando tím pádem vlastně dává obrovský smysl. Není snad nejlepší tradicí všech hrdinských příběhů, že v nich sledujete osudy statečných dobrodruhů peroucích se s mohutnou přesilou? A právě tak se možná poprvé v životě cítí tři hlavní členové elitní jednotky Inferno Squad, kteří stojí proti sebevědomým a vítězným Povstalcům.

zdroj: Archiv

Nejdůležitější postavou je velitelka skupiny Iden Versio, kterou hraje sympatická Janina Gavankar. V jejíž kůži se vydáte na cestu po galaxii. Tahle drsná žena je předurčená službě císaři. Dětství strávila v armádním kempu a její otec, admirál Versio, ji připravoval pro hvězdnou kariéru. Však je také na tak důležitou pozici, jakou je komandér jedné z nejelitnějších vojenských jednotek Impéria, docela mladá, ale právě na jejích bedrech leží splnění posledních císařových rozkazů.

Pomůže jí v tom kolega Hask, široko daleko nejfanatičtější přívrženec Vadera s Palpatinem. Jako sirotek se potřeboval chytit nějaké struktury, a imperiální vojska mu k tomu posloužila dokonale. „Impérium je mír, spravedlnost a řád,“ křičí v jedné ze scén a zapomíná dodat, že „teroristické útoky“ Rebelů na obě Hvězdy smrti by nejspíš i ten nejzaujatější soud považoval za nutnou sebeobranu.

A pak je tu Del, chlapík s uším lahodícím britským přízvukem, který by měl plnit lety prověřenou roli dvorního šaška. I když tenhle popis je možná trochu nespravedlivý. Přesnější by bylo říct, že mezi všemi těmi imperiálními zatuchlinami je právě rodák z Coruscantu, co procestoval celou galaxii, nejvíc „v pohodě“. Umí se například lecčemus zasmát, aniž by sklouzl k maniakálnímu chechtání. Nezdá se to, ale v jistých kruzích jde o abnormální vlastnost.

Tahle trojka se ve vesmíru potká s všelijakými nebezpečenstvími, ohromně bombastickými výbuchy, Lukem Skywalkerem i imperátorovým obličejem, což je docela pestré menu. Když navíc vezmete v úvahu, že vaše cesta začíná na Endoru a končí někde u Prvního řádu, nejspíš vás 17. listopadu čeká pořádná vesmírná jízda. Já osobně jen doufám, že jí neprosvištíte za pár krátkých hodin, a pak vám nezbude nic jiného než jít střílet droidy do multiplayeru.

Nejnovější články