Gears of War 3 – o atmosféře, kooperaci a trestu za spoilery!
zdroj: tisková zpráva

Gears of War 3 – o atmosféře, kooperaci a trestu za spoilery!

15. 8. 2011 17:25 | Video | autor: Aleš Smutný |

Rod Fergusson se v tomto videu rozpovídal o tom, jak bude Gears of War 3 větší rozsahem, kdy půjde doslova o celoplanetární konflikt (nu, ne, že by předtím nebyl) a zároveň nabídne osobnější pohled na vztah jednotlivých aktérů. Všichni se tak trochu vrátí na počátek, do dnů, kdy ještě byla Serra v pořádku. A i díky tomu má nejen toto video, ale i celá hra, či spíše její aura, takový zvláštně melancholický nádech. Skoro bychom mohli tipovat, že na konci všichni zemřou... anebo alespoň Marcus. Nicméně, pokud vás zajímají další detaily, po prohlédnutí videa koukněte do článku, kde najdete i update novinky o zločinu a trestu.


Co určitě potěší úplně všechny, je fakt, že bude k dipozici kooperace pro čtyři hráče. Ano, to už jsme nějakou dobu věděli, ale je příjemné si tenhle neméně milý fakt opakovat pořád dokolečka. A hlavně, díky tomu by hra měla být těžší. Celý nápad s monstrózními Lambenty prý tak trochu pramení z toho, že tvůrci potřebovali oponenty, co odolají taktice čtyř hráčů, což je o hodně účinnější, než jeden až dva hráči doplnění boty. Stejně tak AI se naučila víc taktizovat a design misí bude společně s vlastnostmi potvor náročnější pro adaptaci hráčů.

Uvidíme tedy, jak se finále téhle, když si to tak vezmeme, docela depresivní ságy, dobere konce. I přes častý a nemístný výsměch totiž scenáristicky ukazuje spíše odvrácenější tvář military sci-fi, tu temnou, kde lidstvo dostává značně na sedací partie těla a nakonec se technologicky boří do primitivnějších fází, což bude dokazovat i improvizovaná výzbroj v trojce. Žádné hi-tech hračky, teď už se žije ze zbytků, armádní mašinerie je v troskách. A třeba v nich skončí i lidstvo. Anebo se třeba na konci společně Locusti a lidé postaví Lambentům a zvítězí... Nicméně to by bylo hodně překvapivé. Třeba nás čeká mile nemilý konec. Nu, a hlavně nás snad bude čekat pořádná frenetická řežba.

Update -
Moc zajímavou informaci ale poskytl Fergusson britskému Eurogameru ohledně případných spoilerů... a trestů za ně. Už dříve naznačoval, že ti, kteří chtějí ostatním kazit zážitek a okamžitě začnou úmyslně prozrazovat důležité dějové zvraty, budou potrestáni. Nyní to trochu konkretizoval. Jde hlavně o případ úniku pre-release verze hry, kdy se mezi lid dostala část kampaně a spousta s radostí dávala na video servery klíčové momenty z celé kampaně a příběhu, na němž si Epic zakládá. „Opravdu jsme se snažili stáhnout tento obsah a apelovali jsme na fanoušky, aby se na tom nepodíleli... a dávali jsme si pozor na to, kdo se i tak snažil hru ostatním zkazit. Nemyslím, že jsou si všichni vědomi toho, jaké to může mít následky“, uvedl dříve pro Edge.

„Víte, účastnil jsem se jednoho videochatu a najednou do chatovací místnosti někdo vstoupil a snažil se velkými písmeny všem spoilerovat důležité scény a zkazit tak ostatním zážitek. Na tom chatu jsme byli s tisícovkami fanoušků a on udělá tohle. Tyto věci mne prostě dohání k šílenství. Když si neceníte okolní komunity, když si neceníte jejich práva na vlastní zážitek, pak si my neceníme vás. Radši odstraním to nahnilé jablko z košíku, než aby byli všichni otrávení“.

Co tím tedy Fergusson myslí? Zřejmě se mnoho vykuků, kteří se snažili úmyslně vyspoilerovat z uniklé verze všechny závažné zvraty, a dá se říci, že i ti budoucí, dočkají nepříjemného překvapení. „Máme v našich zařízení zakódovaný banovací systém, takže některé lidi dokážeme identifikovat. Někteří lidé prostě nejsou tak chytří, jak si o sobě myslí. 20. září bude asi hodně z nich překvapeno, až budou chtít hrát a nepůjde to. Ano, můžeme je zabanovat“.

Tak to je silná káva. Nedá se asi čekat, že by ban skončil na hlavně někoho, kdo šíří videa z kampaně, Fergusson se celkem jasně vyjadřuje, že perzekuce bude na pořadu dne u těch, kteří se snaží přímo zničit váš zážitek, asi jako když do diskuse nakráčí hrdina od klávesnice a u Heavy Rainu vám řekne, že vrah je zahradník. Případně, když vpadne na videochat a snaží se zkazit mnoha lidem dojem z příběhu vyzrazením třeba jeho konce. Ban se také z kontextu bude týkat jen online části hry, kde jde ošetřit legálně chování participujícího člověka – a případně jej za to potrestat.

Je to možná tvrdé opatření, možná je to jen bububu, ale... nejde necítit přání, aby podobní jedinci, kteří úmyslně škodí skutečně byli ztrestáni. A nejen v případě Gears of War 3 a Epicu.

Nejnovější články