Filmový Need for Speed láká na Pinkmana z Breaking Bad
zdroj: Archiv
Video

Filmový Need for Speed láká na Pinkmana z Breaking Bad

26. 9. 2013 14:05 | autor: Ladislav Loukota |

Už příští týden se internet dočká derniéry v současné době nejpopulárnějšího seriálu Breaking Bad. Jeho druhá nejhlavnější hvězda Aaron Paul alias Jesse Pinkman už má však našlápnuto na další potenciální slavné dílo. A nejde o nic menšího, než o filmovou adaptaci závodů Need for Speed. Filmaři nyní uvolnili první trailer, který je věru pozoruhodným počinem – filmový Need for Speed na něm totiž působí asi stejným osudovým dojmem, jako kdyby se režie hry o pouličních závodech ujal Christopher Nolan na antidepresivech.

Může samozřejmě jít jen o střih/ozvučení/vyprávěče celé upoutávky – některé z autokotrmelců a efektů totiž naznačují spíše ujetější a nezávazné kontury, stejně tak i detailnější informace o postavách. Krom Aarona Paula se ve filmu objeví i Kid Cudi a Michael Keaton, který si střihne excentrického hostitele závodů. Je tak dost dobře možné, že nám film malinko věší bulíky na nos.

...

Rádoby seriózní Need for Speed by však vcelku dávalo smysl, konkurovat nezastavitelné jízdě série Rychle a zběsile kopírováním jejího zaběhlého stylu plného sestřelování letadel závodními vozy, by totiž byl docela solidní pokus o propadák. Na režisérské stoličce navíc sedí videohrami odkojený Scott Waugn, jehož předešlý Act of Valor působil jako filmové Call of Duty se vším dobrým a špatným, co k tomu patří, včetně vetší než malé dávky pseudo-tragického patosu.

Na druhou stranu, pořád lepší, než kdyby točil Uwe Boll. Půjde-li o tragédii záměrnou či nezáměrnou, to se uvidí již v příštím roce.

Nejnovější články