zavřít

Elex po Berserkerech představuje anarchisty z Outlaws a silně věřící Kleriky

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Svět Magalan před dávnými věky zdevastoval dopad meteoritu, který téměř vyhubil veškerý život. Trosky lidské civilizace se rozdělily do tří frakcí, kde každá má svou vlastní ideologii a logicky se neshodne s ostatními. Může za to především látka Elex, která přilétla spolu s meteoritem z vesmíru a samozřejmě těm, kdo ví, jak ji využít, poskytuje nadpřirozené schopnosti. Nová videa představují, jak se s nevídanou mocí vypořádávají Outlaws a Klerikové.

O Berserkerech jsme psali již před časem. Jedná se prakticky o odpůrce čehokoliv, co jen trochu zavání technologií. Může se to zdát divné, ale právě Berserkeři se ze všech frakcí jeví nejmírumilovněji – využívají magické vlastnosti Elexu k opětovnému zezelenání planety Magalan.

Dokonalým protikladem jim jsou Klerikové, následovníci boha Calaana, kteří se trochu paradoxně usídlili v pekelných podmínkách lávových polí v místě dopadu meteoritu. Jejich víra jim zakazuje požívat látku Elex, ale o jejím jiném využívání se v božským materiálech už nepíše. Proto ji používají k tvorbě přetechnizovaných základen a oživování mechanických strojů, které si hravě poradí s každým ateistou.

Třetí frakcí jsou anarchističtí Outlaws, kteří neuznávají postoj nikoho jiného a sami nemají žádná pravidla. Podobně jako radikální šílenci z Mad Maxe se i Outlaws našli v dusivých pouštích, kde si perou do těla dávky Elexu za účelem vybudování mocných mutací.

Ve hře se nachází ještě jedna frakce – Albové. K těm se ale na rozdíl od třech výše zmíněných nemůžete dobrovolně přidat, protože z jejich kruhů pocházíte. Nešťastnou náhodou však havarujete u Berserkerů a začnete zjišťovat, že do vás huštěná ideologie není založena na realitě a že právě Albové jsou možná tou největší hrozbou Magalanu.

Je jen na vás, zda se přidáte k Berserkerům, Outlaws nebo Klerikům a zda se tedy vydáte cestou meče a magie, podomácku vyrobených palných zbraní nebo se vybavíte technicky vyspělým arzenálem. Elex vychází již 17. října na PC (Steam), PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: akční fantasy RPG postapokalypsa

Zdroje: AllGamesDelta

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.