Early access Subnautica: Below Zero je venku, podívejte se na trailer a záběry z hraní

31. 1. 2019 11:34 | Video | autor: Václav Pecháček |

Včera jsme vás pozvali na úvodní vývojářský stream early accessu Subnautica: Below Zero, což je samostatně stojící přídavek k výbornému podmořskému survivalu Subnautica. Lidé, co nechtějí sledovat hodinu a čtyřicet minut dlouhý stream, v následujícím článku najdou shrnutí toho, co se včera v Kalifornii odehrálo.

Nemůžu začít ničím jiným než úvodním trailerem plným starých i nových známých. Na rybičky boomerangy asi nezapomene žádný hráč původní Subnauticy, pak je tu veliká žravá velryba, ale co je hlavní, taky se tu vyskytují zvláštní tučňáci a hlavní hrdinka na vznášedlové motorce. A nakonec obří řvoucí stvůra, ověřené efektní zakončení každého traileru.

zdroj: Archiv

Pokud vás nezajímají vyumělkované filmečky a spíš byste rádi věděli, v jakém je Below Zero stavu, rád vám to povím. Tvůrci otevřeně přiznávají, že současná verze je plná chyb a vystačí vám jenom na hodinu či dvě příběhového hraní (a pak spoustu nezávazného potloukání), ale zároveň je to prý výrazně bohatší early access, než jaký svého času nabídla původní hra.

Samotné spuštění předběžného přístupu se sice potýkalo s určitými problémy, takže chat na YouTube je totálně zamořený lidmi upozorňujícími na skutečnost, že steamová verze hry nefunguje, ale ještě před koncem streamu byl tenhle problém opraven, takže nyní už můžete hru stahovat ze Steamu, Epic Store i Discordu za něco pod 17 eur.

Co se týče frekvence updatů, ta asi bude dost variabilní. Vývojáři plánují vydat první z nich, sadu menších oprav, do týdne, ale první opravdu velké rozšíření dorazí až za měsíc a přinese s sebou například podmořské vozítko. Následující updaty by se měly objevovat přibližně jednou za šest týdnů, ale pokud práce bude odsýpat, můžou se vynořit už dřív.

A plná verze? Tak tu čekejte nejdřív za rok, opět v závislosti na tempu práce a na tom, zda budou fanoušci testující early access spokojení. Vývojáři plánují přidávat a odebírat prvky podle přání komunity, takže kdo ví, kam až je reagování na zpětnou vazbu zavede.

A poslední věc: jestli se chcete podívat na střípky gameplaye, zkuste si včerejší stream aspoň proklikat. Ve druhé polovině vám jeden z vývojářů postupně ukáže prvních několik minut celé hry včetně základní premisy – zkoumání mimozemských ruin, které se náhle šeredně zvrtne.

Nejnovější články