zavřít

Dvojice videí z Mirror’s Edge Catalyst představuje mrštnou Faith v boji i mimo něj

PlayStation 4 PC Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Už jen čtvrt roku a je tu nová kapitola z parkourové akce Mirror’s Edge. Catalyst vyjde 26. května na PC, PS4 a Xbox One a nově se prezentuje dvojicí kratších videí, která se věnují tomu hlavnímu – dynamickému pohybu hrdinky v boji i při prolézání levelů. Videa sice občas podvádí tím, že pro filmovější efekt prokládají záběry z hraní kratšími sekvencemi z filmečků, ale i tak je výsledek působivý.

V zásadě to nejdůležitější je, že během parkourových eskapád Faith neztrácí hráč přehled z pohledu první osoby. Prostorová orientace a vědomí toho, co právě děláte během samotné akce je klíčová, a proto se jen málo her odváží udělat takovýto koncept bez uklidňujícího pohledu kamery posazené vysoko za ramenem hlavního hrdiny. Zabráníte tak zmatení v tom, co se právě děje.

Ale díky tomu, že první Mirror’s Edge zvládla implementaci akce z pohledu očí hrdinky, získala množství fanoušků. Při pohledu na dvojici videí si pak troufnu tvrdit, že by to měla Mirror’s Edge Catalyst taktéž zvládnout, snad ještě lépe. Samozřejmě, jde stále o videa, důležitý bude samotný pocit z hraní, způsob, jakým Faith reaguje na vaše „příkazy,“ ale nezdá se, že by se akční pasáže měly proměnit v naprostý chaos.

Samozřejmě, parkour je jen jednou ze složek hratelnosti, stejně tak bude záviset úspěch na designu úrovní i příběhu, kterému se věnoval minulý trailer. Jak na tom jsou pohyb a orientace v kůži Faith zjistí nejdříve ti, kteří se dostanou do uzavřené bety, do níž se můžete přihlásit na oficiálních stránkách.

Tagy: akční adventura

Zdroje: All Games Beta

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.