zavřít

Dvojice videí z Mirror’s Edge Catalyst představuje mrštnou Faith v boji i mimo něj

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Už jen čtvrt roku a je tu nová kapitola z parkourové akce Mirror’s Edge. Catalyst vyjde 26. května na PC, PS4 a Xbox One a nově se prezentuje dvojicí kratších videí, která se věnují tomu hlavnímu – dynamickému pohybu hrdinky v boji i při prolézání levelů. Videa sice občas podvádí tím, že pro filmovější efekt prokládají záběry z hraní kratšími sekvencemi z filmečků, ale i tak je výsledek působivý.

V zásadě to nejdůležitější je, že během parkourových eskapád Faith neztrácí hráč přehled z pohledu první osoby. Prostorová orientace a vědomí toho, co právě děláte během samotné akce je klíčová, a proto se jen málo her odváží udělat takovýto koncept bez uklidňujícího pohledu kamery posazené vysoko za ramenem hlavního hrdiny. Zabráníte tak zmatení v tom, co se právě děje.

Ale díky tomu, že první Mirror’s Edge zvládla implementaci akce z pohledu očí hrdinky, získala množství fanoušků. Při pohledu na dvojici videí si pak troufnu tvrdit, že by to měla Mirror’s Edge Catalyst taktéž zvládnout, snad ještě lépe. Samozřejmě, jde stále o videa, důležitý bude samotný pocit z hraní, způsob, jakým Faith reaguje na vaše „příkazy,“ ale nezdá se, že by se akční pasáže měly proměnit v naprostý chaos.

Samozřejmě, parkour je jen jednou ze složek hratelnosti, stejně tak bude záviset úspěch na designu úrovní i příběhu, kterému se věnoval minulý trailer. Jak na tom jsou pohyb a orientace v kůži Faith zjistí nejdříve ti, kteří se dostanou do uzavřené bety, do níž se můžete přihlásit na oficiálních stránkách.

Tagy: akční adventura

Zdroje: All Games Beta

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.