zavřít

Dvě videa z Assassin's Creed Rogue ukazují následovníka Black Flag a zabíjení Asasínů

PlayStation 3 Xbox 360

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

S oznámením Assassin’s Creed Rogue vyvstala naděje pro všechny fandy námořních soubojů a Templářů. Potvrzují to dvě dnes vydaná videa, která zaberou dohromady víc než čtvrt hodiny a ukazují, že s bývalým Asasínem a nyní Templářem Shayem Patrickem Cormackem si užijeme spoustu zábavy ve stylu Black Flag a to jak při zabíjení bývalých bratří, tak likvidování Francouzů - což je činnost, která se bude často prolínat.

Námořní souboje kupříkladu zůstaly skoro nezměněné, když nepočítáme nové zbraně jako je vypouštění zápalného oleje a nebo fakt, že nepřátelé už mohou provést abordáž na Morrigan, vaší loď a tak se stáváte obráncem. Samotné prostředí severní Ameriky vypadá skvěle a proplouvání mezi zasněženými oblastmi má své kouzlo. Jinak je zde vše při „starém“ a z Assassin's Creed Rogue se tak zjevně stává plnohodnotná alternativa pro všechny, kteří se třeba na Paříž v Unity těší, ale mrzí je ztráta svobodného vandrování po mořských vlnách.

Příběhově je sympatické, že společně s přechodem k Templářům hra také akcentuje Sedmiletou válku mezi Brity a Francouzi a podle všeho právě tohle bude velmi výrazným prvkem. S Shayem totiž pracujete pro Brity a snažíte se zlomit síly Francouzů v oblasti a skoro to vypadá, že se do toho střet Asasínů a Templářů promítá spíše okrajově. Navíc se vrací nejoblíbenější záporák série, Haytham Kenway, takže se snad ještě dočkáme pár suchých hlášek.

Co se týče hratelnosti na zemi, Shay má v rukávu pár nových hraček jako jsou nové typy projektilů a nebo maska, která jej ochrání před účinky plynu. Jinak vypadá vše v tradičním hávu, samozřejmě kromě detailů, že jdete po Asasínech a tak se na vás někteří nepřátelé mohou vrhnout ze střechy a zkusit vás zlikvidovat jednou ránou. V druhém videu je tohle vidět a rána šéfa místní buňky Asasínů sebere Shayovi většinu zdraví. Zároveň používá kouřové a ochromující bomby a dokonce zvládá používat prostředí jako je rozstřelení sudu s prachem, který má Shaye zabít.

Vypadá to tedy, že letos dostane do rukou dva plnohodnotné Assassin's Creedy, jeden pro milovníky čtyřky, jeden pro milovníky dvojky... a nebo jedničkyAssassin's Creed Rogue vyjde 11. listopadu na PS3 a X360.

Tagy: Assassin's Creed (série) akční historická

Zdroje: tisková zpráva,UbiSoft

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.