zavřít

Doom 64 míří na moderní platformy, stejně krvavý a brutální jako dřív

PlayStation 4 Windows Nintendo 64 Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X Stadia

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Nintendo 64 není zrovna konzole, kterou by na konci devadesátých let oplývala většina českých domácností. Proto jste s velkou pravděpodobností Doom 64 nikdy nehráli, s vydáním Doom Eternal ale budete mít tu možnost. Id Software se totiž tohle polozapomenuté pokračování rozhodli oprášit a zrenovovat pro PC a konzole, a dokonce oproti originálu přidají i něco navíc.

Fanoušci Dooma mají letos žně: Doom Eternal se sice posunul na jaro příštího roku, i tak si ale letos mohli vychutnat trilogii původních Doomů na současných konzolích nebo se do stříleček devadesátých let vrátit v Sigil od otce série Johna Romera.

Doom 64 vyšel původně v roce 1996 coby pokračování Doomu 2 pod taktovkou Midway Games a nejde v něm o nic jiného než o likvidaci zbytků démonů, kteří přežili události prvních dvou dílů. Mezi speciality patří dvoučepelová motorová pila a také laserová zbraň zvaná Unmaker, která se měla původně objevit i v počítačových verzích, nakonec se ale přes škrty dostala pouze na Nintendo.

Kromě příležitosti zmocnit se mocného laseru se Doom 64 dočká vylepšené grafiky, ale také úplně nových úrovní a zbraní. Vyjde spolu s Doom Eternal 20. března. Přestože se dá předpokládat, že se bude prodávat i samostatně, dostanete ho zdarma k předobjednávce Eternalu, a to na PC, Xboxu One a PlayStation 4. Dostane se i na Switch, kde ale vyjde o něco později.

Tagy: DOOM (série) akční sci-fi FPS first person střílečka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.