Jsem si celkem jistý, že taková Florence Nightingale bude neznámá velkému množství konzumentů mimo Velkou Británii. Na zcela opačném konci známosti se jistě nachází Charles Darwin, Charles Dickens a samozřejmě královna Viktorie, kterou jsem tu, popravdě nečekal. Na druhou stranu, asi nešlo odolat kouzlu hry ve Viktoriánskéé éře bez toho, abychom narazili přímo na Viktorii.
Hodně zvědavý jsem na zakomponování Karla Marxe. Už jen proto, že pojem marxismu dnes je úplně jinde, než ony původní teoretické koncepty Marxe, jež vznikaly právě i díky turbulentním změnám v Londýně té doby. I proto myslím, že Ubisoft tímto vstupuje na tenčí led, než je obvyklé. Nicméně, ani Marxovi se nejspíše nešlo vyhnout, stejně jako Viktorii, neboť myšlenka revolty proti drsnému nástupu podnikatelského industrialismu definovala tuto dobu úplně stejně a Syndicate jasně dává najevo, že toto téma chce řešit.
Jak už jsem ale zmínil dříve, nejsou ani tak důležitá jména, jako jejich role ve hře. Jak jde totálně pokazit zajímavé nečernobílé zasazení plné dobře zdokumentovaných postav prokázal už třetí díl a trochu se bojím, že i tady mohou autoři občas sklouznout k tendenci vytvářet spíše interaktivní muzeum voskových figurín, než dobové drama s reálnými postavami. Jak to bude se ale dozvíme brzy, protože Assassin's Creed Syndicate vychází na PS4 a Xbox One už 23. října a 19. listopadu na PC.
zdroj: Archiv