zavřít

Čtvrthodinové video prezentuje The Order: 1886 jako zajímavou filmovou hru

PlayStation 4

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Po vyzkoušení krátké sekvence z The Order: 18886 během letošní E3 se má očekávání vůči hře propadle k bodu mrazu. Když před pár dny Petr přivezl z Londýna (viz jeho článek) zprávy, že se vývojáři učí za pochodu a momentálně se hra pohybuje na jiné úrovni, trochu jsem pookřál. Protože steampunkových (přestože punk moc vidět není) her je pohříchu málo a The Order má potenciál nabídnout fandům žánru svěží zážitek. Že naděje skutečně nemusí být liché dokazuje i prostříhaný čtvrthodinový záznam z mise, kterou Petr popisoval.

Mise se odehrává na palubě vzducholodi Agamemnon, kde se odehrává politicko-společenská akce, kterou se snaží překazit atentátem rebelové. Z videa je jasné, že The Order: 1886 má nabídnout filmový zážitek filmovým zážitkem s důrazem na příběh a atmosféru, která se po přechodu ze stereotypně působících uliček Londýna do vzducholodě hodně zvedla. Hra náhle nepůsobí sevřeně a monotematicky.

Větší roli hraje i viktoriánská technika, ale největší radost mi dělá zakomponování více tradičních zbraní. V E3 demu hrála prim puška, co napumpovala prostor vznětlivým plynem, který stačilo zapálit s pomocí světlice. Jakkoliv jde ale o originální nápad, tak už po pěti minutách opakující se činnosti „vystřílet plyn, krýt se, odpálit světlici“ mi začala tahle "cool" zbraň lézt na nervy.

Rozhodně je potěšující, že na záběrech videa nejsou vidět otravné sekvence, kdy se protivníci obnovují na daných prostorách dokud neuděláte, co po vás hra chce. Obvykle překročení hranice nebo zničení předmětu. Nekonečné vlny nepřátel jsou herní mor, který musí vyhynout! The Order: 1886 se jim určitě nevyhne, ale čím méně jich ve hře bude, tím lépe pro tempo a celkový dojem. Právě sekvence s nekonečnými vlnami nepřátel totiž výrazně ruší filmové pojetí The Order: 1886 a obecně jakékoli hry podobného pojetí.

Nemyslím si, podobně jako Petr, že The Order: 1886 udělá díru do světa hratelností. Momentálně ale působí jako zajímavé dobrodružství, kde bude zábavné sledovat příběh i postavy a samozřejmě líčení fiktivního světa. The Order: 1886 vychází 20. února na PS4.

Tagy: akční steampunk

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.