zavřít

Čtvrthodina z RPG The Surge předvádí taktické souboje, spoustu kořisti a pár NPC

PlayStation 4 PC Xbox One

- Video autor: Adam Homola Komentáře: 0

Akční RPG The Surge připomíná Dark Souls už od svého oznámení a čerstvě vydané video onu podobnost jen potvrzuje. Do příliš velké inspirace typu Lords of the Fallen má The Surge daleko, ale jisté styčné plochy přehlédnout nejde. Hra vychází v květnu a vývojáři teď vydali skoro čtvrt hodiny dlouhé video s komentářem, který vám všechny základní stavební kameny hry přehledně osvětlí.

Nové záběry z hraní komentuje herní designér Adam Hetenyi, který hned na začátku videa zdrůraznil, že The Surge je hardcore RPG s důrazem na taktické souboje na blízko. RPG prvků se v tomto videu zase tolik nedočkáte, ale taktické akce na blízko je k vidění až až. A krátké pohledy do inventáře a vůbec do herního menu dávají tušit, že loot zde bude hrát obrovskou roli.

S tím ostatně souvisí i zdejší soubojový systém, který není rozdělen na tradiční lehký a těžký útok, ale na horizontální a vertikální sekání. Systém lootování je totiž se souboji propojen tak, že zacílíte určitou část těla nepřítele a pokud se vám podaří provést dokončovací manévr, danou část těla amputujete. Díky tomu z ní pak můžete vylootovat příslušnou věc – helmu, část exoskeletu či zbraň.

Nové video by vám mělo také připomenout přítomnost různých NPC postav, kdy ne všichni vás chtějí zabít. Někteří z nich vám mohou dát vedlejší úkoly a můžete s nimi i hodit řeč a dozvědět se víc informací o úkolu či herním světě. V druhé polovině videa uvidíte také jak fungují droni, nebo implantáty, které vám mohou zlepšit pasivní či aktivní schopnosti. The Surge vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One už letos v květnu.

Tagy: akční sci-fi RPG

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.