zavřít

Čtvrthodina z Ace Combat 7 namlsá každého fandu série a arkádového létání

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Vývojáři z Bandai Namco se na E3 konečně pochlubili svou chystanou leteckou hrou Ace Combat 7: Skies Unknown. Fantastickou zprávou, o niž se ve svém lednovém článku poprvé podělil Aleš, je skutečnost, že tahle hra vyjde kromě PS4 a Xbox One také na PC. Všichni počítačoví letci tak mohou nedočkavě hltat očima nejen nový trailer, ale také 14 minut záběrů z hraní, v nichž se ředitel projektu Kazutoki Kono utká s přesilou raketových dronů.

Na sérii Ace Combat s láskou vzpomínám především díky fantastickému čtvrtému dílu včetně akrobatické mise v superzbrani Stonehenge. Sedmička sice pochopitelně vypadá neporovnatelně nádherněji (já vím, kdo by to čekal, vždyť tyhle hry od sebe dělí jenom 15 let), ale jinak se zdá, že DNA zde bude stejné. Podobné rozhraní, podobné, japonštinou zavánějící dialogy (a stejný hlavní scénárista, Suna Katabuči), no a superzbraně se zjevně také dočkají svého návratu.

 

Skies Unknown vlastně vůbec není špatný podtitul. Nové souboje v hustých mračnech zaručují, že často vážně vůbec nebudete vědět, co se kolem vás děje, a spolehnete se pouze na instinkt a technologickou úroveň vašeho nebeského oře. Podobně destabilizující efekt má zmrznutí vlhkosti na skle vašeho kokpitu, kvůli němuž to pan ředitel jednou málem napálil do země. A když se freneticky vyhýbáte dvaceti raketám najednou, také to vaší orientaci v prostoru zrovna nepřidá.

Nevím nevím, jestli si na tuhle hru troufnu a) v pohledu z kokpitu, b) v realistickém režimu namísto snazší obtížnosti pro letecké nováčky. To se uvidí, až se jí konečně dočkáme. Mělo by k tomu dojít někdy v průběhu příštího roku.

Tagy: stíhačky letecka

Zdroje: PC Gamer,IGN

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.