zavřít

Conan Exiles se začíná profilovat jako víc než jen fantasy verze survival her

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jsem sice ještě hodně daleko od toho, abych spolknul svá kritická slova z oznámení Conan Exiles, ale rozhodně se na celý projekt dívám příznivějším okem. Může za to především nové video, které má v sobě něco, co dosavadní informace a obrázky postrádaly – howardovskou epiku, byť stále omezenou prostorem anonymního kontinentu a nutnosti vytvořit si vše v hráčských komunitách. 

Jenže, jak se zdá, hlavní činností nebude jen postavení si chaloupky a posekání nejbližšího souseda, ale i činnosti spadající spíše do ranku klasických onlinovek. Jsou vidět výpravy do tajuplných jeskyní, kde jsou pozůstatky prastarého kultu, hráči zjevně mohou vyvolat obří avatary, což se třeba vztahuje k možnosti obětovávat své nepřátele (proto ve hře vidíte vzdávající se a spoutané NPC postavy) a celkově video nese výraznější conanovský styl.

Samozřejmě, pořád bohužel bez tradičních propriet, takže se nepodíváte do Aquilonie, Zingary či Hyrkánie. Nová města a třeba i městské státy si budete muset vybudovat s ostatními hráči, stejně jako vlastní náboženství. Momentálně je prostě otázka, kolik toho na novém kontinentu budete muset vytvořit sami a kolik toho vzejde od samotných vývojářů – nějaké questy a zlomky ztracených civilizací by hratelnost výrazně vylepšily a přiblížily tradiční MMORPG. Podle Funcomu právě objevování tajů ztracených civilizací bude součástí hratelnosti.

Kdo zná filmového Barbara Conana jistě pozná text, který v traileru slyšíte a pokud se Funcom bude podobným způsobem blížit brutální Howardově poetice, bude to jen dobře. Možnost otisknout svou stopu do písků nového kontinentu není daleko – 31. ledna bude spuštěný early access na PC a během jara jej doprovodí early access verze pro Xbox One. Možná z Conan Exiles nebude typická onlinovka starého střihu, ale aktuálně se zdá, že bude víc než jen nápodobou Rustu ve světě legendárního barbara.

Tagy: fantasy multiplayer survival sandbox

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.