zavřít

Conan Exiles se stále nemůže zbavit nálepky Rustu se slavným jménem

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jakkoliv bych chtěl, aby se z Conan Exiles vyklubala hra hodná jména slavného Cimmeřana, chystaný titul od Funcomu má i v novém videu problémy vystoupit ze zástupu survival multiplayerových her typu Rust. Připomenu, že ve hře hrajete za jednoho z mnoha vyhnanců do pustiny zasazené na blíže neurčený kontinent v Conanově světě. Hratelností hra odpovídá zástupcům tohoto žánru – začínáte od píky (tedy od sekery, k píce se možná dostanete), musíte si shánět jídlo, postavit přístřešek, můžete začít vytvářet skupinky, které si pomáhají. K dispozici sice bude i mód pro jednoho hráče, ale je jasné, že koncept hry se opírá o spolupráci. Problém je v tom, že jí chybí duše Howardových příběhů a tento dojem nevyvrací ani video s prvními záběry z hraní.

Grafiku nechme stranou, jde o pre-alfa verzi hry, která má za sebou necelý půlrok vývoje. Ale tesání do kamene, stavění přístřešku, který se vám následně zboří kvůli špatné konstrukci, celkem elementárně vypadající soubojový systém, to vše už jsme viděli. A postavená pevnost vypadá dobře, ale opět genericky. Naději do žil vlévá až finální výjev s hadem, který opravdu vypadá, jako kdyby se sem připlazil ze Stygie.

Conan Exiles vstoupí do early accessu na Steamu 13. září, což je celkem brzy po startu hry a zůstanou v něm asi rok. Je tedy docela možné, že Funcom bude bedlivě naslouchat hráčským připomínkám a případně stočí vývoj směrem, který by se fandům, pohříchu nevyužívaného, Howardova universa líbil. Protože nikdo neříká, že i přes celkem okatou inspiraci survival tituly, které uspěly, nemůže tato hra přijít s několika změnami, které, pokud půjdou ruku v ruce s dobrou hratelností, vytvoří zábavný titul.

Je jasné, že se nedočkáme putování Aquilonií, nebudeme vykrádat Věž slona a přežívat v Piktské divočině. Ale s dostatečně velkou hráčskou základnou, která bude mít chuť na roleplay a ne jen bezcílný koloběh výroby předmětů, přežívání, zabíjení a očekávání, jak dlouho přežiju tentokrát, by si mohli hráči vytvořit vlastní svět a mytologii. Ostatně, ve hře by mělo jít i uctívat božstva a obětovávat jim zajaté nepřátele. Třeba dá opravdu Conan Exiles vzniknout světu, který se svou syrovostí přiblíží Hyborii.

Navíc má Conan Exiles na své straně ještě jeden, byť malý, trumf. Pokud bych se chtěl (a tuším, že podobně naladěných hráčů bude více), pustit do hraní podobného survivalu, sáhnu právě po hře, která má nejblíž ke mně známému universu. Značka v názvu bude dělat hodně, stejně jako fantasy zaměření, které si snad bude co nejvíc brát z povídek a románu R.E. Howarda. To už ale bude hodně záviset na Funcomu.

Tagy: fantasy multiplayer survival sandbox

Zdroje: All Games Delta

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.