Civilization VI předvádí, jak se změní rozloha měst
zdroj: Archiv

Civilization VI předvádí, jak se změní rozloha měst

21. 6. 2016 10:35 | Video | autor: Aleš Smutný |

Základy herních strategií se otřásly, neboť po čtvrtstoletí se zásadně mění jeden z dosavadních pilířů Civilizace – města. Jak už jsme vás informovali, v šestém dílu se města budou rozkládat na několika hexech, protože se vaše stavební činnost se nově přesune do čtvrtí kolem vašeho centra. Nově tak už okolí vašeho města nebude zabírat jen výstavba silnic, dolů a polí, ale samotné město, respektive jeho specializované čtvrti. Tvůrci ze studia Firaxis to názorně předvádí na novém videu.

Každá čtvrť bude specializovaná a každá nová budova se na jejím hexu vizuálně projeví. Díky tomu nebudete muset rozklikávat menu města a sami uvidíte, co v něm stojí. Ve vědecké čtvrti tak po kampusu tak poznáte univerzitu, výzkumnou laboratoř apod. Některé civilizace budou mít i unikátní čtvrti, které budou moci postavit.

Hodně bude záležet na tom, kde čtvrť postavíte. Kupříkladu vědecké těží ze sousedství hor a deštných pralesů, kam si vědci chodí chytat vzorky na výzkum. Ještě větší roli ale bude terén hrát u divů světa. Některé půjdou postavit jen na určitém typu terénu, třeba na Pyramidy potřebujete poušť a nebo nivu. Velkou knihovnu zase postavíte jen vedle kampusu. V Civilization VI tak bude opravdu hodně záležet na tom, jak své město naplánujete, protože se vám může stát, že hex, kde by se vám hodil nějaký div světa už zabírá čtvrť s několika budovami. A přece je nebudete všechny bořit...

zdroj: Archiv

Druhé video představuje jednu z civilizací – Ameriku. Tu povede „Teddy“ Roosevelt od čehož se bude odvíjet i jedna z vlastností civilizace. Jedna bude vycházet z historického odkazu národa a druhá z odkazu jejího vůdce. Kromě toho ale můžete čekat i unikátní jednotky jako je u Američanů stíhačka P-51 Mustang a Rooseveltovi slavní Rough Riders. Navíc budou mít Američané velké bonusy k turismu díky stavbě filmových studií a národním parkům.

Civilization VI vyjde na PC a Mac 21. října.

zdroj: Archiv

Nejnovější články