zavřít

Bloodstained: Ritual of the Night od tvůrců Castlevanie ukazuje druhou hratelnou postavu

PlayStation 4 Windows 3DS VITA Xbox One Switch

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Japonská metroidvania Bloodstained: Ritual of the Night patří k těm projektům z Kickstarteru, na které jste za těch několik let možná už zapomněli, ale vězte, že se její vydání skutečně blíží. Hlavní hrdinkou bude Miriam, prokletá sirota, jejíž tělo se postupně mění v krystal. Druhým hratelným hrdinou pak bude lovec démonů Zangetsu, jemuž hlas propůjčil hlas Snake z Metal Gearu.

Na Bloodstained: Ritual of the Night pracují tvůrci původní Castlevanie, má tedy být metroidvanií jaksepatří, zaměřenou na průzkum a RPG elementy. Aby Miriam zachránila sebe i celé lidstvo, musí se probojovat hradem prolezlým démony, které tam poslal její dávný přítel Gebel, stižený tou stejnou krystalickou chorobou.

Zangetsu s hlasem Davida Haytera se na lov démonů specializuje, tenhle samuraj má totiž s peklem určité nevyřízené účty. Bojuje proti nim jak svou katanou, tak speciálním amuletem nabitým živelnou magií. Do jeho arzenálu spadá také speciální přitahovací hák s dlouhatánským řetězem.

Za hrou stojí mimo jiné Kodži Igaraši, významný producent většiny her ze série Castlevania, který na Bloodstained začal pracovat už před pěti lety po svém odchodu z Konami. Na Kickstarteru na ni vybral přes 127 milionů korun, což byl v roce 2015 dokonce rekord.

O orchestrální soundtrack se postará původní skladatelka Mičiru Jamane. Bloodstained: Ritual of the Night slibuje povědomou gotickou atmosféru temného fantasy, obohacenou o nový příběh. Kromě Miriam a Zangetsua tvůrci před vydáním plánují oznámit ještě jednu hratelnou postavu.

Na PC, Xbox One a PlayStation 4 hra vychází 18. června, na Nintendo Switch dorazí o týden později.

Tagy: akční plošinovka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.