zavřít

Warhammer Online: WoH končí, War Z se vrací na Steam

Windows

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Dva velmi rozdílné příběhy a dva rozdílné konce. I když, u druhého případu právě o ten konec nejde. Nejprve k tomu smutnějšímu (nebo je smutné oboje?). Pamatujete si free-to-play arénovou multiplayerovku Warhammer Online: Wrath of Heroes? No, my už skoro také ne. A teď už si ji nezapamatujete, protože tvůrčí tým oznámil ukončení provozu. Hra byla před měsícem spuštěna v betě a ačkoliv jsem ji nehrál, podle trailerů nevypadala úplně marně. Taková ideální oddechová hra.

Ale asi netáhla dostatečně nebo neměla potřebné kvality, protože na blogu hry bylo oznámeno její ukončení. Tim Chappell konstatuje: „Byl to velký experiment. Mohli jsme otestovat novou serverovou technologii, vyzkoušet si free-to-play systém … ať už jste naši hru zkusili, nebo ji hráli od bety, děkujeme vám za přízeň. Doufám, že se k nám připojíte v jejích posledních chvílích“. Hra bude vypnutá 29. března - kdo si zaplatil prémiové členství, dostane nějaké bonusy do „velkého“ Warhammer Online.

Taková free-to-play zombie akce War Z má z ostudy ne kabát, ale rovnou celý šatník. Plané sliby, podvody, banování stěžovatelů... Vše vyvrcholilo nuceným stažením hry ze Steamu a omluvou (předtím arogantního) tvůrčího týmu Hammerpoint. Ale nyní se War Z na Steam vrací. Oficiální prohlášení zní: „War Z je znovu dostupná ke koupi na Steamu. Valve a Hammerpoint spolupracovali na tom, aby reflektovali názory hráčů, updatovali jsme naši stránku na Steamu a opět je tedy možné si hru zakoupit. Navíc jsme přidali patch, který už byl aplikován současným hráčům. Tím končí nabídka na refundaci za nákup této hry na Steamu“.

Co myslíte, podaří se Hammerpointu napravit reputaci sobě a hře a nalákat nové hráče?

Tagy: online multiplayer free-to-play

Zdroje: VG247,CVG

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.