zavřít

War Z opět nahackováno, servery jsou vypnuté

Windows

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Aby toho nebylo ke kontroverzím a problémům kolem multiplayerového zombie titulu War Z málo, přidal se další, pořádný. Provozovatel hry oznámil, že kvůli hackerskému průniku do fóra i samotné herní databáze musely být vypnuty servery. „Spustili jsme pečlivé prošetřování celého našeho systému, abychom určili rozsah narušení zabezpečení. Toto prošetřování je naší nejvyšší prioritou a stále probíhá. Jako součást kroků potřebných k nápravě škod jsme museli dočasně vypnout hru i fóra“.

Provozovatel se sice zaklíná, že posiluje zabezpečení, ale únik dat je poměrně vážný, a pokud hru hrajete, asi by bylo lepší provést klasická protiopatření, abyste třeba nepřišli o mail či něco horšího. Z databáze totiž uniklo tak nějak vše – emailové adresy, loginy na fórum, hesla na fórum, loginy do hry i zaheslovaná hesla do hry, jména postav a IP adresy. A samozřejmě vše, co jste na fórech zveřejnili.

Jedinou pozitivní věcí asi je, že díky tomu, že platby probíhaly přes cizí systém, nedošlo ke zkompromitování platebních údajů hráčů. Samotná hesla sice prý byla zašifrovaná, ale dle provozovatelů jde minimálně ta jednodušší z databáze dostat. Pokud byste měli stejné heslo na mail, teoreticky hrozí šance, že se vám do něj někdo dostane.

Samozřejmě je tedy nejlepší si hned heslo změnit. Není to poprvé, co byla War Z hacknutá - jak se zdá, negativní publicita dělá divy. Jakkoliv ale bylo chování tvůrců hry odsouzeníhodné, podobné kroky ničemu neprospějí, protože na ně teoreticky mohou doplatit především hráči.

Tagy: online horor multiplayer survival mmo

Zdroje: VG247

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.