Vybíráme z předběžného přístupu – miliardy zombií, nebezpečné stávky a RPG farmaření
zdroj: Archiv

Vybíráme z předběžného přístupu – miliardy zombií, nebezpečné stávky a RPG farmaření

10. 1. 2018 8:50 | Téma | autor: Patrik Hajda |

V letošním prvním výběru rozpracovaných her na Steamu nás čeká docela zajímavá sebranka. Nejprve se podíváme na zoubek tisícům a tisícům slepě pochodujících zombií, pak nás čeká nevšední mix sociálního RPGčka, simulátoru farmaření a opraváře, následně se vydáme do ulic dělat pořádný bordel a vydupat si od vlády své, abychom hned na to vychladli u pohádkové adventury s myškami, a toto rušné ráno nezakončíme ničím menším než korejským JRPG/XCOMem. Jdeme na to.

They Are Billions

Jak již název napovídá, jedná se o další hru využívající obrovské množství postav v jednu chvíli. Není to tedy žádný simulátor, kde proti sobě testujete T-Rexe, tisíce kuřat a Chucka Norrise. Jde o plnohodnotnou hru, ve které spravujete jednu z mála zbývajících lidských kolonií. S tou se snažíte přežít krutou apokalypsu formou klasické tower defense mechaniky, ale namísto desítek a stovek protivníků se na vás valí miliardy zombií. No dobře, údajně až 20 tisíc zombií najednou. Ty miliardy se týkají celkové zombie populace, protože neinfikovaných zbývá něco málo přes 4000. A stačí, když jediná zombie pronikne do základny, a toto číslo zase o kus klesne.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? Do jara 2018.
Bude se cena zvyšovat?
Ano.

Vyvíjí a vydává: Numantian Games | Cena: 22,99€ | Steam

Farmer’s Dynasty

A je tu další simulátor farmaření. Ale ještě počkejte, tenhle vážně není jako všechny ostatní. Ono to farmaření jaksi není hlavní náplní. V každém případě to je simulátor, jenže tentokrát začínáte pouze s farmou bez jakéhokoliv náčiní. To si totiž musíte odpracovat u sousedů. Spravíte jim plot, zakryjete díry ve střeše, zbavíte skleník rzi. Na oplátku dostanete historický traktor, pluh, kombajn… Takže nakonec můžete farmařit, až tedy opravíte zařízení i na své farmě. Také můžete klábosit s místními, flirtovat, oženit se (což je jediný způsob, jak mít doma teplé jídlo, které potřebujete k životu), mít děti… Ono je to vlastně hodně zvláštní RPG! A ta jeho béčkovost není dočasná, takhle to totiž tvůrci plánují i po vydání. Včetně animací postav jako z Grand Theft Auto 3.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? Do února 2018.
Bude se cena zvyšovat?
Ne.

Vyvíjí: UMEO Studios | Vydává: Toplitz Productions | Cena: 29,99€ | Steam

RIOT – Civil Unrest

Stávky k občanské společnosti neodmyslitelně patří. My jich už tolik nezažíváme, ale ve světě se stále dějí odstrašující případy. Ty nejhorší z nich zpracovává simulační hra RIOT – Civil Unrest. Prožijete protesty ve Španělsku v roce 2011, Arabské jaro v Egyptě, zavítáte do Řecka, Itálie, Francie i na Ukrajinu. Hra vás nechá vyzkoušet si konflikt z obou stran – za stávkující i za policii. Je jen na vás, zda svého cíle dosáhnete mírumilovně nebo s použitím násilí, ale dejte si pozor na následky. Kromě kampaně je zde možnost tvorby vlastních úrovní, rychlé hry proti počítači nebo dokonce PvP na jednom PC.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? Do jara 2018.
Bude se cena zvyšovat?
Ano, pravděpodobně, možná…

Vyvíjí: Leonard Manchiari, IV Productions | Vydává: Merge Games | Cena: 12,99€ | Steam

An Epic Tale of Redwall: The Scout

Možná znáte sérii dětských knížek Redwall, a pokud ne, tak to asi ničemu nevadí. An Epic Tale of Redwall: The Scout je hrou z tohoto kouzelného světa myší, kterému vdechl život Angličan Brian Jacques. Příběhově se ocitáte šest měsíců před událostmi první knížky, takže její znalost vážně není potřeba. V roli myšky Sophie se vydáváte na pohádkové dobrodružství za záchranou své vesnice před zlotřilými krysami. Tvůrci toho o hře ve výsledku moc neřekli. Víme jen, že půjde o plíživou adventuru s hádankami, která bude rozdělena do čtyř epizod. The Scout je první z nich. Asi bych s koupí ještě počkal, ale mohlo by ve výsledku jít o hodně zajímavý projekt.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? 4-8 měsců.
Bude se cena zvyšovat?
Ano, postupně.

Vyvíjí a vydává: Soma Games | Cena: 14,99€ | Steam

Troubleshooter

Korejský XCOM říznutý JRPG? Heh, a proč vlastně ne? V jednu chvíli jste uprostřed typického asijského rozhovoru (rozumějte zvláštní mluva s vysokými tóny, dvě statické kreslené postavy na každé straně), v další si vybíráte svou výbavu, spotřební předměty, volíte si nové schopnosti a rozdělujete bodíky dovedností, abyste se následně ocitli v izometrickém prostředí, kde se musíte vypořádat s překážkami tahově. A upřímně, souboje alespoň na pohled vypadají epicky. Pár breakdanceových otoček, a všichni soupeři kolem vás padají k zemi. Řekl někdo Bayonetta? A nebojte se korejštiny, přibalena je i angličtina.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? Verze 1.0 dorazí v druhé půlce roku.
Bude se cena zvyšovat?
Asi ano.

Vyvíjí a vydává: Dandylion | Cena: 19,99€ | Steam

Nejnovější články