zavřít

Velký update pro Minecraft zásadně rozšiřuje soubojové možnosti

PC

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Minecraft se dočkal prvního velkého updatu od září 2014. Nese číslo 1.9 a označení Combat Update, což předem říká, že se primárně věnuje úpravám soubojů, respektive jejich rozšíření. Změny v rámci soubojových mechanismů pak doplňují i nové bloky a nepřátelé. Nejzásadnější je ale právě radikální proměna soubojů, v jejímž rámci se představí kupříkladu takový štít. Ačkoliv tuto novinku opláče nejeden luk a jeho souputník šíp, pro samotný soubojový systém je přidání štítu jako funkčního blokovacího prostředku (a ne jen celkového zvýšení obranného čísla) zcela zásadní.

Štíty budou nahrazovat blokování úderů mečem a funguje následovně – ve výseči 90 stupňů s centrem ve výhledu hráče nuluje veškeré poškození ze střelných zbraní a snižuje poškození od zbraní na blízko na třetinu. Zároveň ale dojde k poškození štítu, takže vám nevydrží navěky. Kromě štítu se představí další důležitý nový prvek a to cooldown na útoky – znamená to, že musíte útoky správně načasovat, protože nejde jen klikat a klikat. Navíc různé zbraně mají různou rychlost.

Útoky půjdou „nabíjet,“ podle toho, jak dlouho držíte tlačítko myši, čemuž následně odpovídá síla úderu - teprve při maximálním napřažení dosáhnete 100% poškození. Meče nyní disponují sweep útokem a sekery zase crushing blow. V rámci updatu se objeví nový mob jménem Shulker, který bude k vidění a zabití v městech Endu. Očekávejte i nové šípy nová očarování, zvukové efekty a… iglú. Celý seznam novinek v rámci updatu najdete v oficiálním oznámení.

Tagy: sandbox

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.