Velký update pro Minecraft zásadně rozšiřuje soubojové možnosti
zdroj: tisková zpráva

Velký update pro Minecraft zásadně rozšiřuje soubojové možnosti

1. 3. 2016 15:31 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Minecraft se dočkal prvního velkého updatu od září 2014. Nese číslo 1.9 a označení Combat Update, což předem říká, že se primárně věnuje úpravám soubojů, respektive jejich rozšíření. Změny v rámci soubojových mechanismů pak doplňují i nové bloky a nepřátelé. Nejzásadnější je ale právě radikální proměna soubojů, v jejímž rámci se představí kupříkladu takový štít. Ačkoliv tuto novinku opláče nejeden luk a jeho souputník šíp, pro samotný soubojový systém je přidání štítu jako funkčního blokovacího prostředku (a ne jen celkového zvýšení obranného čísla) zcela zásadní.

Štíty budou nahrazovat blokování úderů mečem a funguje následovně – ve výseči 90 stupňů s centrem ve výhledu hráče nuluje veškeré poškození ze střelných zbraní a snižuje poškození od zbraní na blízko na třetinu. Zároveň ale dojde k poškození štítu, takže vám nevydrží navěky. Kromě štítu se představí další důležitý nový prvek a to cooldown na útoky – znamená to, že musíte útoky správně načasovat, protože nejde jen klikat a klikat. Navíc různé zbraně mají různou rychlost.

Útoky půjdou „nabíjet,“ podle toho, jak dlouho držíte tlačítko myši, čemuž následně odpovídá síla úderu - teprve při maximálním napřažení dosáhnete 100% poškození. Meče nyní disponují sweep útokem a sekery zase crushing blow. V rámci updatu se objeví nový mob jménem Shulker, který bude k vidění a zabití v městech Endu. Očekávejte i nové šípy nová očarování, zvukové efekty a… iglú. Celý seznam novinek v rámci updatu najdete v oficiálním oznámení.

Nejnovější články