zavřít

Úvodní nabídka softwaru na Steamu cílí na tvorbu her

Windows

- Téma autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Big Picutre mód, Greenlight, uživatelské profily, Filmmaker, Steam pro školy, hardwarová laboratoř a nyní software. Snad se mi to jenom zdá, ale Valve se po období relativního klidu a ticha mění v něco většího, než je firma co dělá hry a provozuje nejpopulárnější digitální distribuci PC her. Jako chobotnice rozpíná firma Gabea Newella chapadla svých aktivit do stále nových směrů a zrovna prodej softwaru přes Steam se zdá být krokem k „něčemu“ většímu.

Je to zatím pouze pocit, odvozený ovšem z dosavadního fungování Valve - každý krok byl koncepční a směřoval k nějakému vyššímu cíli. Při pohledu na nabídku softwaru, který je na Steamu k dostání, je zjevné, že v této chvíli je cílem Valve poskytnout uživatelům nástroje ke kreativní činnosti, ideálně k tvorbě her.

GameMaker: Studio, ArtTage Studio Pro, 3D Coat a další kousky podobného ražení, to hovoří samo za sebe. Což je záměr, který lze pouze s uznáním, že jde o dobrý nápad, kvitovat. Uvidíme, kam se prodej softwaru na Steamu bude dále rozvíjet – jaké programy do nabídky přibydou. Třeba se jednou dočkáme toho, že si přes Steam budeme kupovat a stahovat i distribuce Linuxu. Dokážu si to bez problémů představit.

Tagy: software

Zdroje: Steam

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.