Updaty pro Stellaris upraví AI a rozšíří diplomatické možnosti
zdroj: Archiv

Updaty pro Stellaris upraví AI a rozšíří diplomatické možnosti

17. 5. 2016 18:45 | Téma | autor: Honza Konfršt |

Nedávno vydaná sci-fi strategie Stellaris zatím sbírá víceméně pochvalné kritiky, ale existuje několik oblastí, ve kterých se hra musí zlepšit - podle hráčů i vývojářů. Právě pouze odstraňování nedostatků a vylepšování oblastí, ve kterých hra sem tam skřípe, se budou tvůrci věnovat následující dva měsíce. Výsledkem jejich snahy by měly být dva velké updaty s následujícím obsahem.

Příspěvek na fórech Paradoxu se věnuje budoucnosti Stellaris, která bude mít podobu velkých placených datadisků, ale i celé řady menších updatů, dostupných zdarma. Updaty tvůrci pojmenují podle známých autorů sci-fi a první dva - Clarke a Asimov - vyjdou na konci května, potažmo června. Oba dva se zaměří hlavně na vybalancování hry a odstranění těch největších nedostatků. Patří mezi ně slabší umělá inteligence, nepřehledné uživatelské rozhraní a nedostatek úkolů v prostřední části každé hry.

Update s názvem Clarke se bude věnovat nápravám chyb, úpravám GUI a optimalizaci umělé inteligence. Červnový update Asimov se více zaměří na obsah hry. V prvé řadě defaultně zpřístupní hráči vesmírný prostor jiných frakcí, pokud se jej tedy nerozhodnou uzavřít. Dále přinese nové diplomatické možnosti (možnost přizvat někoho k vyhlášení války proti jiné straně), diplomatické incidenty, diplomatickou mapu a další válečné cíle.

Stellaris_End_of_Combat_Mockup zdroj: Archiv Návrh nového vzhledu obrazovky s výsledky boje

Třetí update s názvem Heinlein by mohl (tvůrci zatím nic napevno neslibují) přinést oživení vesmíru za pomocí drobných civilních lodí, rozšíření možností spojených s vedením politiky v rámci frakcí a sektorů, ale i v rámci federací a aliancí. Tvůrci také hovoří o přidání nových eventů do prostřední části hry, překopání systému strategických zdrojů, nových – komplexnějších způsobech řízení lodí a bojových formací, potažmo o úpravách v rámci vyzbrojování válečných lodí.

Zatím však pro Heinlein update nemají tvůrci ani předběžný termín vydání. I tak ale mají na dalších pár týdnů naplánováno práce až nad hlavu. Nudit se rozhodně nebudou, a díky tomu snad ani hráči, co hodlají Stellaris hrát delší dobu.

Nejnovější články