Ubisoft představuje Uplay Passport, poprvé v novém Driverovi
zdroj: tisková zpráva

Ubisoft představuje Uplay Passport, poprvé v novém Driverovi

15. 7. 2011 10:56 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Vydavatelé nemají rádi hry z druhé ruky.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Ani trochu. Vůbec. Nic z nich totiž nemají a tak se věc, o níž jsme před rokem jen spekulovali, stává pomalu, ale jistě realitou. Ubisoft je nyní další společností, která přechází na systém online „passů“, tedy jednorázových kódů, které vám odemknou online složku hry. První vlastník jej použije, majitel hry z bazaru už logicky ne.

Ten z Ubisoftu se bude jmenovat Uplay Passport a poprvé se představí v Driverovi: San Francisco, jehož sympatický trailer na kampaň najdete uvnitř článku. Passport bude fungovat jednoduše, bez něj se nedostanete na multiplayerovou část hry a kromě Drivera jej můžeme čekat ve většině her od Ubisoftu s nějakým multiplayerem. Takže snad ve všech. I když...

I když je tu třeba ta věc, že se s ním počítá pro Assassin's Creed: Revelations, ale Alexandre Breault, který je hlavním designérem o ničem takovém neví (nicméně, že by zde Uplay Passport nebyl je vysoce nepřevděpodobné). Že bude Passport ve hrách jako Ghost Recon: Future Soldier je pak jasné. Což neznamená, že je konec bazarovým hrám od Ubisoftu. Buď se smíříte s tím, že některé části hry pro vás budou uzamčeny (a rozdíl mezi plnou a bazarovou cenou vám za to stojí) a nebo si koupíte vlastní Uplay Passport – nicméně jeho cena zatím není známa. Měla by ale být v takové výši, aby Ubisoftu částečně refundovala ztráty z bazarového prodeje a zároveň, aby vás motivovala k tomu, abyste si jej koupili, takže rozhodně nebude na hladině plné hry.

Je to prostě vývoj trhu a dá se říci, že ještě celkem akceptovatelná reakce vydavatelů na problém bazarových her. Ne příjemná, ale upřímně, byly ve hře i radikálnější možnosti. Navíc Ubisoft ani zdaleka není první. Před ním už do této vody vstoupilo THQ, Warner Bros, chystá se EA a Sony. Jak vidíte tuhle problematiku vy? Oželíte u některých her multiplayer, počkáte až bude součet ceny online passu a bazarovky výhodný a nebo prostě hru koupíte v originálu bez čekání?

A jak se vám líbí trailer na Drivera?

Nejnovější články