zavřít

Titulní skladbu pro Black Ops II složí Trent Reznor

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

A to je nám dobrý zpráva.

Na Call of Duty: Black Ops II se sice díváme s čím dál silnější nedůvěrou, ale i kdyby se hra pokazila, pravděpodobně tu máme jistotu, že k něčemu bude alespoň soundtrack nebo jeho titulní skladba. K jeho "tvorbě" bylo opět přizváno solidní skladatelské jméno, ovšem nečekejte „klasiky“ typu Hanse Zimmera. Tentokrát by se o hudbu měla postarat kometa, která na poli filmové hudby vzplála nedávno, Trent Reznor.


Ano, jde o frontmana kapely Nine Inch Nails, ale v posledních letech zaznamenal nemalý úspěch i jako skladatel filmové hudby. Mimo jiné i proto, že vyzývá tradiční motivy a pokouší se prorazit s nestandardním stylem – a daří se mu to. Získal Oscara za Social Network a o rok později několik nominací za hudbu k Fincherovým Mužům, kteří nenávidí ženy.

Pro Reznora ale nejde o první zkušenost z hrami. Pomáhal při tvorbě Quake, což mu vyneslo poděkování v titulcích a kdyby nebylo pro špatné časové sladění s id Software, mohl se podílet i na soundtracku pro Doom 3. Asi tedy nepřekvapí, že Reznor je skalním a náruživým hráčem a jeho spojení s id Software vzniklo díky jeho lásce k prvnímu Doomu. 

Nyní se od něj čeká, že předvede něco nestandardního v oblasti herní hudby. On sám vidí Black Ops II tematicky jako nestandardní. „Je zde spousta rezervovanosti, pocitu ztráty a hněvu, který bublá pod povrchem. Takže fakt nemělo smysl skládat nějakou hurá patriotickou skladbu pro hlavní téma. Musí to mít nějakou sílu, závažnost“.

Reznor by měl tedy složit hlavně ústřední motiv hry, ovšem dá se očekávat, že ovlivní i zbytek soundtracku, byť ne přímo. Jde tedy o tradiční model, který je známý třeba právě při práci se Zimmerem, který je velkým jménem na přebalu, zajistí jednu skladbu a svým způsobem i směřování soundtracku, ale najdete zde i druhé, „menší“ jméno, které „oddře“ zbytek hudby, ovšem pod celkem jasnou stylovou taktovkou "hvězdy". Takže se snad máme nač těšit.

Tagy: hudba akční válečná

Zdroje: USA Today

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.