zavřít

Telltale pracuje na druhé sezoně Walking Dead a přenášení sejvů

iPad iPhone Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Walking Dead patří bezesporu k nejpříjemnějším překvapením uplynulého herního roku.

Pokud také patříte mezi fandy téhle zombie adventury, určitě vás potěší zpráva, že Telltale Games pilně pracují na druhé sezoně. Dan Connors poznamenává: „Momentálně začínáme pracovat na konceptu pro druhou řadu. Spousta věcí se teprve vyjasní, ale už teď řešíme, jak převedeme uložené hry z první sezony“.


Je tedy jisté, že nějaké následky rozhodnutí z vašich příběhů v první řadě se promítnou i do té druhé. Každopádně z Telltale se stává velmi úspěšná a výnosná značka. Walking Dead se prodalo 8,5 milionů jednotlivých epizod, což dělá hrubým odhadem čistý výdělek kolem 40 milionů dolarů. Přibližně čtvrtinu příjmů zajistily iOS systémy, což jen podtrhuje, jak se toto tabletové hraní rozvíjí. A pokud by se vám tyto výdělky zdály být malé, uvědomte si, že hra nebyla drahá a prodávala se za mnohem menší cenu, než klasické tituly.

Svou cenu si uvědomují jak vydavatelé, tak samotní Telltale, jejichž systém specifických adventur je nepřekvapivě populární. Connors spekuluje, jaké projekty by bylo možné udělat. „Co se týče třeba LucasArts, vždy jsme věděli, že bychom dokázali udělat skvělý příběh ze Star Wars. A také nás láká vytvoření hlubšího příběhu z velkých herních značek, třeba Half Life Stories a nebo Halo Stories“.

A on to vlastně není nijak špatný nápad. Protože ačkoliv jde v jádru o akční tituly, jejich universa jsou natolik rozvinutá, že by zde našel své místo i interaktivní adventurní příběh právě tohoto stylu. A pokud by se jej Telltale zhostili s podobným umem jako komiksového Walking Dead, mohla by vzniknout podařená, na příběh a široké spektrum postav zaměřená hra.

Tagy: zombie adventura

Zdroje: IGN,Wall Street Journal

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.